Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Emelkedett vércukorral és...

Emelkedett vércukorral és családi halmozódással nem csinál semmit a háziorvos. Nem ad beutalót sem, kihez fordulhatnék?

Figyelt kérdés

Kb 2 éve vettem észre, hogy evés után fél órával türelmetlen leszek, majd’ elalszom, száraz a szám, szapora a szívverésem, majd 3 óra múlva iszonyú türelmetlen leszek, remegek, izzadok.

Mivel mindkét szülőm cukorbeteg volt, rögtön tudtam, hogy a cukrommal van baj.

Folyamatosan mértem, majd amikor tisztán látszott, hogy nem egyenletesen megy le, hanem 2 óra múlva hirtelen leesik, elkeztem diétázni és meglátogattam a háziorvosom,

Elküldött laborba, a Hba1c 6.8 lett. Azt mondta, hogy ez teljesen rendben van.

Mivel a 160g diéta ellenére sem változott semmi, visszamentem hozzá és kértem, hogy küldjön el terhelésre.

Nem tudom, hogy miért, de csak 2 pontos terhelést kért, nem nézetett HbA1c-t és inzulint sem.

Az éhomi 5.6 lett, a 120 perces 8.9

Láttam a beutalón, hogy csak 2 pontos a teszt ezért mértem magamnak a folyosón, hogy legalább egy cukorgörbe legyen.

A mérések:

30: 11.3, 60: 13.3, 90: 12.6 120: 8.9

A 120-as vérvétel után 15 perccel otthon voltam, de már hoztam a szokott tüneteket, gyorsan mértem egyet, 2.9 volt.


Ma lementem az eredménnyel a háziorvoshoz, ránézett a leletre, közölte, hogy ezzel nincs semmi tennivaló, nem foglalkozott a görbével sem.

Azt mondta, hogyha a HbA1c majd 8.6 fölött lesz, akkor majd esetleg kezeljük.

Kértem, hogy küldjön el endokrinológushoz vagy diabetológiára, de közölte, hogy nem indokolt, majd elküld, hogy inzulinra lesz szükségem, addig nincs semmi tennivaló.

Magánba nem igazán engedhetem meg magamnak, hogy elmenjek, illetve nem tudom, hogyha elmegyek, akkor ezzel az eredménnyel tudnak-e mit kezdeni, illetve mikor ismételhető meg a terhelés leghamarabb?

Elég ramatyul vagyok, mostanában már minden nap hipózom...

Már arra is gondoltam, hogy bemegyek a sürgősségire amikor magas vagy alacsony, de rájöttem, hogy mire sorra kerülök, addigra felfordulok a hipótól.


Túlreagálom vagy tényleg szükséges az endokrinológus?


2017. dec. 21. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:

étkezés után természetes hogy felmegy a cukrod, annak kell 4 óra hogy normalizálódjon.


Cukorbeteg akkor lennél ha a reggeli éhgyomorra mért cukrod is magas lenne

2017. dec. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezt a diétázást nem értem. Miért is kell neked diétáznod? Viszont a cukrod a mért adatok alapján rendben van.
2017. dec. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az egészségügy nem nagyon foglalkozik a cukorbetegség megelőzésére, habár az állam drágállja az inzulint, és igazán csak a megelőző állapotban lehet kivédeni, mert utána már nem gyógyítható.

Kérdező, próbálkozz meg a ketogén diétával, az még rendbe teheti a cukrodat. De azért tartsd készenlétben a cukrot!

2017. dec. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnos az én családorvosom sincs a helyzet magaslatán. Nekem a reggeli evés előtti érték egymás után többször volt magas. Napközben normalizálódott. Aztán elküldött még egy vizsgálatra de nem a terheléses vizsgálatra hanem amikor a három havi átlagot mutatják ki. Mivel a falu ahol lakunk 35 kilométerre van a várostól és ő a városon lakik ő szokta elhozni az eredményeket. Azt mondta majd üzen. Egyszer üzent utána amikor gond volt a számítógépével. Utoljára elvittem a feljegyzett vércukor értékeket de csak annyi volt a válasz, hogy nem is kellett volna vércukormérőt venni és ennyi értéket mérni. Két napja megmérem étkezés után két órával a cukromat és 12,8 volt. Ma reggeli után két órával 13,1.

Reggel egy tányér puliszkát ettem, délben egy tányér savanyú káposzta levest. Kíváncsi vagyok mi lesz az érték evés után két órával. Én teljesen el vagyok keseredve, nem is érzem jól magamat. Anyám cukorbeteg volt, tudja a családorvos is de nem igazán érdekli.

Csak egyet tehetek és ajánlom neked is. Jövő héten megyek egy szakemberhez a magánrendelőjébe.

2017. dec. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!