Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 3-as vas érték a laborleleten...

3-as vas érték a laborleleten mennyire számít alacsonynak? (10-30 a referenciaérték)

Figyelt kérdés
Mennyire súlyos vashiányra utal ez érték? Elég lehet napi 1 vastabletta, vagy ilyen esetben már felmerülhet a vénás vaspótlás is? Akinek ilyen alacsony volt, kinek mi vált be erre?

2017. dec. 24. 09:19
 1/6 anonim ***** válasza:
A vér szabad vastartalma önmagában nem sokat mutat a szervezet vaskészletének állapotáról, együtt kell értékelni a transzferrinnel, transzferrin szaturációval, ferritinnel és a vérképpel. A vénás vaspótlás pedig elég macerás dolog (nehezen tolerálják a betegek, és előfordulnak a keringési problémák közben), ezért csak akkor jön szóba, ha például súlyos felszívódási zavar miatt nem lehetséges a szájon át való pótlás. Azt javaslom, hogy ebben a kérdésben fordulj az orvosodhoz, és inkább be a GYIK népéhez :-)
2017. dec. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%
azért ebből egy laikus is megmondja hogy súlyos vérszegénység áll fenn.
2017. dec. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
szerinted? ez njagyon alacsony. a referencia nem véletlen. konzultálj a dokival.
2017. dec. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
2-es, pl. egy fertőzéskor is alacsony lesz a szabad vasszint a vérben. Mivel a vas szükséges a baktériumok szaporodásához, a szervezet úgy (is) védekezik, hogy a szabad vasat ideiglenesen leköti a raktárakba. Ezért írtam, hogy ez az érték csak az összképpel együtt értékelendő, és nem szerencsés, ha egy laikus elkezd kombinálni. Természetesen lehet, hogy ebben az esetben abszolút vashiány áll fenn, de hogy ez milyen mértékű, és a pótláshoz milyen készítmény, milyen dózisban, mennyi ideig szükséges, ez alapján még nem dönthető el. Kérdező, fordulj orvoshoz.
2017. dec. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
59%
igen leeshet kicsit . de 3-as érték már nagyon kevés, ez már valószínűleg nem fertőzés miatt van. nem véletlen a 10-30
2017. dec. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Tudom már kicsit régi a kérdés, de ha valaki most olvassa akkor legalább talál itt egy friss választ. :D


3 az nagyon kevés. Ha jól tudom 12 és 26 (vagy egy picit több) közötti a legegészségesebb.


Amúgy én 1,3-as vasértékkel kerültem kórházba. 😐

Kevés húst ettem és mellette sok tejterméket, és az orvos mondta hogy hogy a sok tej elszívja a vasat. (persze a tej is nagyon fontos, csak nem szabad túlzásba esni)

Kaptam vastablettát, napi 3-szor kelk szednem, plusz akármennyire nem kívánom, nagyon sok húst kell fogyasztanom.


Remélem a kérdésed kiírása óta már sokkal jobban vagy.

2023. febr. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!