Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Néha fura bizsergést, illetve...

Matedavid00 kérdése:

Néha fura bizsergést, illetve nyomást érzek a mellkasom bal oldali részében és ehhez társul egy nagyon enyhe zsibbadás a bal kezemben és néha a lábamban is. Mi lehet ez? 17 éves fiú vagyok. Ha valaki tapasztalt már hasonlót kérem írjon!

Figyelt kérdés
A mostani évem eléggé stresszes volt. Nagyon sokat idegeskedtem a tanulás illetve más dolgok miatt. A lényeg az, hogy egyszer egy nagy izgulás közepette, miközben mentem vissza autóval a kollégiumba elkezdett nyomni a mellkasom és megijedtem, halál félelmem volt konkrétan. Holt sápadtan, verejtékezve, remegve bevittek az ügyeletre ahol 180/90-es vérnyomást mértek ami érhető is volt. Bevittek a kórházba ahol 3 nap után elengedtek. Volt rajtam 24 órás vérnyomásmérő, volt szívultrahangom, mind negatív volt és úgy nézett ki, hogy nincs semmi bajom, jól éreztem magam. Azt mondták pszichés alapú. Rá egy hónapra december 18.-án ugyan ez. Jöttem vissza a koliba és első órán rosszul éreztem magam. Nyomott a mellkasom és szétment a fejem. Átvittek az ügyeletre ott pedig mértek egy 200/90-es vérnyomást, amitől totál bepánikoltam. Mentővel bevittek egy másik kórházba, ahol kaptam vérnyomás csökkentőt és nyugtatót amitől másnapra jól is éreztem magam. Egy negatív hasi ultrahanggal és az előző havi negatív szív últrahanggal hazaküldtek, hogy pszichés bajom van. És most jön a lényeg. Észrevettem, hogy mikor nem magas a vérnyomásom akkor is egy enyhe, de valamikor kicsit erősebb bizsergést illetve nyomást érzek a bal mellkasomban, mintha a szívem lenne. Ilyenkor egy enyhe bal váll illetve kéz zsibbadás jön elő és valamikor a bal lábfejemen az ujjak végei is zsibbadni kezdenek. Ez a bizsergés olykor eltűnik, olykor visszajön és nagyon aggaszt. Januárig nem tudnak teljesen kivizsgálni, mert minden orvos aki erre szakosodott szabadságon van. nagyon félek, hogy valami komoly baj van és kifutok az időből. Mit tegyek vagy mit ne tegyek? 17/F

2017. dec. 24. 21:08
 1/1 anonim ***** válasza:
Szedjél növényi nyugtatót, és B-MAX vitamint, magnéziumot!
2017. dec. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!