Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tüszős mandulagyulladás?

Tüszős mandulagyulladás?

Figyelt kérdés

Kedden este vettem észre fehér "gömböket" a mandulámon, de mivel egyáltalán nem fájt azt gondoltam, hogy mandulakő és nem mentem el orvoshoz. Szerdán se fájt, majd csütörtökön elkezdett, és orvoshoz is akkor mentem el. Tüszős mandulagyulladást állapított meg és antibiotikumot adott. Szedem a gyógyszert, pihenek, de ami érdekes: végig nem volt lázam és a fájdalom elmúlt 1 nap alatt. Szóval gyakorlatilag semmi bajom nincs, csak a genny nem megy le a torkomról.

Az lenne a kérdésem, hogy ez mennyire normális, mikor kéne lejönnie? A szövődményektől eléggé tartok.. ha nincsen egyéb tünetem lehet-e szövődményem?


2017. dec. 25. 12:45
 1/4 A kérdező kommentje:
* a mandulámról
2017. dec. 25. 12:46
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1.rossz a diagnozis- vírusok is okozhatnak ilyen foltokat(vírusra nem hat az antibiotikum)

2.rezisztens a gyógyszerre a baci

3.lassan gyógyulnak a gennyes sebek

Ha nem vagy rosszul ne foglalkozz vele. Ha később is foltokat látsz menj vissza dokihoz leoltja. Nem hiszem, hogy nagy a baj ilyen enyhe tünetekkel.

2017. dec. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:)

És a később.. az mennyire később?

2017. dec. 25. 13:34
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem gyógyszer beszedése+1 hét. Akkorra illene regeneralodni a nyálkahártyának. Vagy ha addig romlana valami. De megeszer:azt írtad nincsenek komoly tüneteit, szóval nyugi nem hiszem, hogy aggodnod kellene. Lazíts.
2017. dec. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!