Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mandulagyulladás, mit tehetnék...

Mandulagyulladás, mit tehetnék alternatívaként? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Gyógyszerből nekem elég sok használt, kb 1-2 nap alatt sós langyos vizes öblögetéssel együtt már elég jól vagyok (persze 3-4 nap mire teljesen jól érzem magam).

Általánosban és gimiben kb 3 havonta volt 1 hétre, első napon beszélni sem tudtam, még gyógyszert nyelni sem. Gimi után (3 éve) egyből ahogy kikerültem abból a rossz közegből már nagyon ritkán fordul elő, ilyen 3/4 évente ha egyszer kijön és akkor is tényleg 2-3 napos. Lázam nem mindig van, inkább kis hőemelkedés.

Viszont.. anno a gyerekorvos mondta, hogy nem kell kivenni (18éves korig jártam oda ugye), majd amint átmentem a felnőtt dokihoz mondta, hogy kellene... ideoda húzódhat meg minden. Tudom. De eszméletlen félek kivetetni, pláne így 22 évesen. Ha általánosban csinálják nem para, mert pár nap és nem is érzem, de a családi/baráti körben akik idősebben vetették ki(25-30 körül) mint azt mesélték, hogy életük legrosszabb 1HÓNAPJA volt. Rettegek:D szó szerint. Utánaolvastam, van valami leégetés, ami ugyan pénzbe kerül, de max 1-2 napig fáj, nincs esélye a sebnek felszakadni és bevérezni stb.

Esetleg ötletek, tippek, mit tudhatnék tenni az ügy érdekében? Gyógyszerkúra mit takar, mi az? Most jött ki és most éreztem lényegét kiírni a kérdésnek is.

Köszönöm a válaszokat előre is!



2017. nov. 28. 18:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is tisztázni kellene, hogy mi okozza a mandulagyulladást? Baktérium vírus...?Ezt egy torokleoltással ki kehetne deríteni.

Ha ez meg van, annak megfelelően kellene kezelni. A mandula a légzőszerv első védelmi gyűrűje tehát jó oka van, hogy ott van, és csak nagyon idokolt esetben szokták kivenni( legalábbis remélem).

Kiegészítő kezelésnek 1000mg- os C vitamint ( calcium sandoz)lehetne szedni kúraszerűen.

Van egy immunerősítő készítmény:Broncho vaxom. Van aki placebónak tartja van akinek bevállt.

2017. nov. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Curam duo + Fortedol + tantum verde és C vitamin. Eddig ennyit kaptam orvostól. :( azt mondta nem vészes, nem kell kvietetni.
2017. nov. 29. 14:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem kellene mindenáron kivetetni a manduláid,csak ha sokszor begyulladnak,túl nagyok,lyukacsosak.Mandulaköved van?A torkod általában milyen?Csinálj képet,megnézném,mert nekem is gyakran vannak ilyen problémáim a torkommal.Gyerekkoromban is sok baj volt a torkommal.Akkor ki akarták venni a manduláim,de valahogy mindig elmaradt.Később megszüntek a mandulagyulladások,csak a torkom nagyon kényes,érzékeny azóta is.Pár éve elmentem a gégészetre csak egy vizsgálatra,a dokinő ahogy belenézett a torkomba,már akarta írni a beutalót mandula mütétre.Akkor elsumákoltam.Azóta már többször ki akartam vetetni,gondoltam akkor megszünnek a gyakori garatgyulladások.2-3 havonta kell mennem a gégészetre valami torokbetegség miatt.Mindig más dokihoz megyek,de mind azt mondja,nem indokolt kivenni a manduláim.Van egy krónikus garatgyulladásom,ami miatt már szedtem gyógyszert,ecsetelik a torkom,sós vizes öblögetés,torok spray,de nem akar teljesen rendbejönni.Mindig pirosak a garatívek,hátul apró hólyagok vannak.A manduláimmal nincs baj.Nekem általában ilyen a torkom,ennél soha sem szebb:

[link]

[link]

2017. nov. 30. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!