Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valakinek ilyen tünet? Milyen...

Valakinek ilyen tünet? Milyen orvoshoz menjek? Pszihés oka lehet? Gúnyos megjegyzéstől kíméljetek!

Figyelt kérdés
Este mikor próbálok aludni olyan mintha apró hangyák mászkálnának bennem(máshogy nem tudom körül írni),viszketek vagy bizsergek de belül.Ha hanyatt fekszek akkor a derekam körül ha hason akkor ott.Néha meg mintha közbe hirtelen szúrna ,csípne valami belül.És csak akkor vannak ezek mikor fekszem.
2017. dec. 28. 23:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Van ilyen tünet, és több dolog is okozhatja. Nekem zsibongás, bizsergés, időnként égő, szúró fájdalom volt, amire azt mondták, hogy neuropátiás fájdalom, és az idegek csinálják. Először háziorvosnak mondd el részletesen, ő majd kér egy pár vizsgálatot, amitől okosabbak lesztek. Ha van pénzed, elmehetsz egy magán neurológushoz is.
2017. dec. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mi okozhatja?tudsz pár dolgot mondani erről?nem tudom mikor jutok el orvoshoz mert külföldön vagyok...

Egyébként 2éve kb hagytam abba a kedélyjavító szedést...5évig jártam pszichológushoz...kevert szorongásos depresszióval és pánikrohammal kezeltek...nem emlékszem az a baj hogy anno említettem vagy nem a dokinak ezt a panaszt is,de szerintem igen...Úgy döntöttem nem akarok gyógyszereken élni ,közbe külföldre jöttem dolgozni azért sem szedem már a gyógyszert és be kell látnom nem is vagyok jól,újra depressziós vagyok...Akkor ezért lehet a ,,viszketés"?Már megőrülök tőle...akkor jött elő rendszeresen mikor teherbe estem de azt hittem a bőröm viszket és nem foglalkoztam vele..majd abba maradt szülés után(már 1éve)de pár napja hete megint elkezdődött 😣

2017. dec. 28. 23:46
 3/8 A kérdező kommentje:
Közbe olvasom a neten...nekem nem fáj csak viszket és néha belém csíp az az érzés...akkor is erről beszélünk?Cukorbeteg nem vagyok sem alkoholista...Szintetikus füves cigihez sajna volt közöm.Ezt a toxinok miatt írtam le még.
2017. dec. 28. 23:56
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát amíg nem tudsz mást csinálni, próbáld figyelmen kívül hagyni (mint a viszketést), engedd, hogy ott legyen az érzés, de ne reagálj rá, ne is fogalmazd magadban meg.
2017. dec. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát nem egyszerű.Nagyon nem😣
2017. dec. 29. 00:16
 6/8 anonim ***** válasza:
Van amalgám fogtömésed? A tv-ben volt egy műsor rejtélyes betegségekről, ott volt egy hasonló eset, egy férfinak egyre fokozódó viszketése volt, tetűre, rühre gyanakodott, de nem igazolódott, végül kiderült, hogy az amalgám fogtömés okozott valami érzékenységi reakciót. (Higany van benne). Vagy gondold végig, bármilyen más fém implantátum, tetoválás, aminek a tintája fémes anyagot tartalmazhat, stb. Szóba jöhet még az ágynemű vagy a pizsama anyagára vagy mosószerre, tisztító, tisztálkodó szerre, öblítőre érzékenység, ezeket is gondold végig.
2017. dec. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Van 1db amalgán tömésem de nagyon régi.És nem hiszem h attól lenne mert eddig nem volt bajom...atka sem rüh sem ,igényesek vagyunk a matracunk 1éves...tetoválásom van több de azok sem ma készültek.A derakamon van az egyik pont ahol viszketek ha rajta fekszem de szerintem ehez sincs köze!Belül viszketek nem a bőröm🤔 Ha vakarózok is hiába az csak fáj de a tünet nem múlik.Pajzsmirigy gondot olvastam még ami miatt lehet...nem tudom☹ Remélem hamarosan eltudok jutni orvoshoz...
2017. dec. 30. 23:59
 8/8 anonim ***** válasza:
Persze, menjél orvoshoz, de az amalgám tömést érdemes mindenképpen kicserélni. Azért okozhat viszketést, mert kis mennyiségű higany kerülhet a véráramba, az irritálhatja az idegrendszert. Az nem számít, hogy eddig nem volt gond vele, hosszú idő alatt alakul ki az irritáció.
2017. dec. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!