Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi ez? OCD, Tourette szindróma...

Mi ez? OCD, Tourette szindróma vagy csak ilyen vagyok?

Figyelt kérdés
Bizonyos dolgokra nagyon erős ingert érzek és nagyon nehéz ez ellen küzdeni. Fogcsikorgatás, néha tikkelés; nyakamon az izmok húzogatása és egy furcsa hang kiadása. (tudom ez nagyon viccesen hangzik, de ezeket már többnyire meg tudom állni, főleg ha sokan vannak körülöttem) Dolgok állandó ellenőrizgetése és rendezgetése, de akkor se leszek teljesen elégedett ha megcsináltam amit akarok... van még 1-2 dolog, de ezek amik elsőre eszembe jutnak. Vannak, akik azt mondják hogy stresszes vagyok, van aki azt mondja hogy biztos Tourette szindróma (utánanéztem ennek, de azért nem olyan rossz a helyzetem mint azoknak akik non-stop tikkelnek) és egy pszichológus azt, hogy OCD. Van aki hasonló cipőben jár? Mit gondoltok? Nagyon szar érzés néha

2017. dec. 29. 17:49
 1/5 A kérdező kommentje:
Az értelmes válaszokat megköszönöm! :)
2017. dec. 29. 17:49
 2/5 anonim ***** válasza:
Ocd gyanús, menj el egy orvoshoz
2017. dec. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Háziorvosomhoz? Hogyan tudják megállapítani hogy az-e vagy sem?
2017. dec. 29. 21:24
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Végigolvasva ez nekem is OCD-gyanús... Én OCD-s vagyok, ezek korai előjelei lehetnek a betegségnek, nálam is jó néhány éve tartottak már, amikor ténylegesen pszichiátriai kezelésre szorultam. A lényeg, hogy az OCD kéz a kézben jár a tikkeléssel, és szerintem jókor vetted észre, ilyenkor még sokkal könnyebben kezelhető! ;)

Ha elmész a háziorvoshoz, és elmondod neki mire gyanakszol, ad beutalót... pszichiáterhez, mert az OCD pszichiátriai kórkép, de nem kell miatta aggódni. Sajnos csak pszichiáter adhat korrekt diagnózist, de semmiképp sem fog zárt osztályra fektetni vagy ilyesmi. Ne aggódj, szuper, hogy észrevetted ezeket és utánanéztél! :)

2018. jan. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget és a bátorítást, jól esik!

Oké, amint tudok elmegyek. 🙂

2018. jan. 2. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!