Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Csípő impingement szindróma...

Csípő impingement szindróma gyanújával milyen szakemberhez tudnék fordulni aki megfelelő vizsgálatokkal kiderítheti, hogy valóban erről van-e szó vagy sem?

Figyelt kérdés

Már 2 éve folyamatos elülső combba illetve farba sugárzó fájdalmam van. Voltam egy tucat orvosnál, eddig mindig a gerincemet vizsgálták sérv gyanújával. Voltam CT, MR vizsgálatokon, gyógytornásznál, stb. Azonban nem találtak semmilyen sérvre utaló nyomot.


Mivel a bal csípő ízületem bizonyos mozgások hatására "kattog", valamint a combom kifelé fordításakor kellemetlen szúró-feszítő érzést érzek a csípőízületem környékén ezért ezt a 2 dolgot szem előtt tartva a kutakodásaim során rátaláltam az úgynevezett "csípő ütközési szindrómára"(inpingement szindróma). Utánanéztem a dolognak és abszolút reálisnak tartom, hogy nekem ez a problémám, ugyanis ezen betegség következtében fellépő tünetek megegyeznek az én tüneteimmel is.


A tegnapi nap folyamán megvizsgálták a csípőmet ultrahanggal, illetve röntgenfelvételt készítettek róla, azonban nem tudták alátámasztani ezt a feltételezést. További vizsgálatok céljából egy csípő MR elvégzését javasolták.


-Létezhet, hogy se a röntgenfelvétel se az ultrahangos vizsgálat alapján nem lehet megmondani, hogy sérült-e a csípőízületem?


Elég sok külföldi videót néztem a témával kapcsolatban és a legtöbb helyen különböző fizikális tesztekkel vizsgálták, hogy valóban erről a betegségről lehet-e szó az adott esetben. FABER-teszt. FADIR-teszt.


-Kihez tudnék menni aki ismeri ezt a szindrómát és aki eltudja végezni ezeket a teszteket?


21/F



#csípőízület #impingement #csipőütközés
2017. szept. 13. 10:41
 1/1 anonim ***** válasza:
Sportorvoshoz vagy sportmanuálterapeutához. Ha gondolod, privátban tudok küldeni elérhetőséget fővárosihoz, akit én ismerek, igaz nem pont ilyen problémával kapcsolatosan.
2017. szept. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!