Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egy sérült anyajegyből kb....

Egy sérült anyajegyből kb. mennyi idő alatt alakulhat kiváttét, amin már nem tudnak segíteni?

Figyelt kérdés
Van egy jó barátom, aggódok miatta mert mesélte hogy Novemberben beleakadt valami az anyajegyébe és leszakadt neki. Nem mutatta azóta orvosnak sem, nem foglalkozik vele, begyulladt neki majd érdekes módon visszanőtt neki de más a formája azt mondja. Szerintetek lehet belőle baj valamint ha nem kezelik, akkor mennyi idő alatt alakul ki egy áttét? Hónapok vagy inkább évek?

2018. jan. 1. 10:12
1 2
 1/11 anonim válasza:
50%
Mindenképpen orvos... bárhol megvágod magad, lefertőtleníted, bekötöd azt kész. De az anyajegy sérülése az más tészta...komolyabb dolog.
2018. jan. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%

anyajegybol ha sokat eri mechanokai serules akkor melanoma alakulhat ki ami meglehetosen agressziv daganat tipus es hamar ad attetet, honapok alatt

erdemes megmutatni egy borgyogyasznak, bar nem vagyok biztos hogy az egyaltalan anyajegy lett volna inkabb valami szemolcsszeru kinoves, anyajegy nem igazan tud beleakadni semmibe

amugy meg figyelje hogy valtozik-e a pigmentaltsaga, nagysaga stb

2018. jan. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
15%
Semmi baja nem lesz. Nekem szakadt le bameset miatt,a doki csak legyintett rá. Visszanőtt,semmi baja. A melanoma nem anyajegyen alakul ki,az újonnan jön elő. Nézd meg a neten,hogy néz ki. Elmosódott folt. A rák nem sérülés miatt alakul ki,még az orvosok sem tudják,mi az oka.
2018. jan. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
3.-s ha te ilyen k.urva okos vagy akkor kezed el egyik anyajegyedet kapargatni es meglatjuk mi lesz
2018. jan. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
24%

Nem én vagyok okos,az orvos mondta.

A rák különben sem kapargatástól lesz...akkor a gyomorrákos a gyomrát kapargatja?

2018. jan. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

akkpr az az orvos egy hulye

a gyomorak es a melanoma eg es fold teljesen mas szovet

van egy kis szakmai kozom a temahoz

2018. jan. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%

"A melanoma nem anyajegyen alakul ki,az újonnan jön elő. Nézd meg a neten,hogy néz ki. Elmosódott folt. A rák nem sérülés miatt alakul ki,még az orvosok sem tudják,mi az oka."


A melanomák 30%-a meglévő anyajegyből alakul ki, nem ritkán sérülés következtében, ugyanis minél többször kell "visszaépítenie" magát az anyajegynek, annál nagyobb valószínűséggel nő egyszer vissza rosszindulatúként (igen, ehhez egy alkalom is elég). Úgyhogy ezt gondold át újra légyszíves, és ne írj butaságokat.


Az nem érdekes, hogy visszanőtt neki, az viszont sokkal inkább, hogy más lett a formája. Ha tényleg rosszindulatú anyajegyként nőtt volna vissza, akkor sem lehet megjósolni, hogy mennyi idő alatt adna áttétet. A legfontosabb, hogy forduljon vele orvoshoz, dermatoszkóppal megnézi és eldönti, hogy van-e vele valami gond.

2018. jan. 3. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%
A 3-as okoskodása elég rossz! Nem anyajegyben alakul ki?? Akkor ezt kár, hogy nem mondtad nekem 2010-ben és akkor nem kellett volna a leszedett anyajegyem teljes környezetében egy nagy műtétet csináltatnom, hónaljból nyirokcsomókat kivetetnem!! elég gyorsan alakult ki, mert novemberben megnézettem és azt mondta a doki, hogy minden rendben és márciusban már melanoma volt 4-es, ahol az 5 a legrosszabb...
2018. jan. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Uhh utolsó, sajnálom. :( A IV-es már elég durva. Páromon volt egy II-es. Egyébként az is meglévő anyajegyből alakult ki, úgyhogy ennyit erről...

Melyik testrészeden volt? Bár ha hónalji nyirokcsomóról van szó valószínű felsőtest felső részén, karokon, vagy fejen.

A 3-as okoskodása elég rossz! Nem anyajegyben alakul ki?? Akkor ezt kár, hogy nem mondtad nekem 2010-ben és akkor nem kellett volna a leszedett anyajegyem teljes környezetében egy nagy műtétet csináltatnom, hónaljból nyirokcsomókat kivetetnem!! elég gyorsan alakult ki, mert novemberben megnézettem és azt mondta a doki, hogy minden rendben és márciusban már melanoma volt 4-es, ahol az 5 a legrosszabb...

2018. jan. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Pont középen volt a mellkasomon. szerencsére semerre nem ment el, mert nem mélységében akart terjedni, hanem felületen. Azért másfél évig az Intron-A injekció nem volt kellemes minden másnap... Műtét közben az is kiderült, hogy az általános altatószerre allergiás vagyok és majdnem kinyírtak :) Ja és annyira veszélyes tud lenni a melanoma, hogy a volt kollégámnál diagnosztizálták és kb. 2 hét múlva már temették is. ( szeplős, fehér bőrű és vörös hajú volt..de ez semmit nem számít, mert nekem meg inkább kreolos a bőröm... A D3 vitamint mindenkinek ajánlom olyan 8-12.000 NE mennyiségben naponta.
2018. jan. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!