Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A melanoma mindig anyajegyből...

A melanoma mindig anyajegyből indul ki?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Talán 6-7 évvel ezelőtt sikerült leégnem a napon, és a vállaimon rengeteg apró, szabálytalan kis barna folt jelent meg. Télen szinte alig láthatóak, ilyenkor nyáron viszont bebarnulnak.

1 hete szintén sikerült leégnem, és az egyik ilyen folt szinte fekete lett. Ez a legnagyobb a vállamon, 3mm lehet az átmérője, szabálytalan formával. Régóta megvan már, de ennyire sosem volt még sötét. Jövő héten elmegyek dokihoz vele, de addig érdekelne, hogy lehet-e esetleg bőrrák.

Maga ez a folt nem anyajegy, nem tapintható, mert nincs kiemelkedő felülete, csak szemmel lehet észrevenni. Egységes színű, nincs világosabb-sötét része.



2017. aug. 20. 13:57
 1/1 anonim ***** válasza:
Most énis megvagyok ettől eg kicsit ijedve mert nekem a cicime vagy egy anyajegy ami körül egy világosabb folt van de maga az anyajegyem barna, nem tul nagy talán az egész 3,mm lehet, olvastam egy cikket hogy bőr rák esetén a bőr alatt apró gömböket lehet érezni meg a begyulladt pattanások is jelezhetik ha baj van, hál istennek nekem ezek közül egyik sincs
2017. aug. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!