Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » SOS Lehet szívrohamot kapni...

SOS Lehet szívrohamot kapni 14 évesen? Nagyon félek!

Figyelt kérdés
Reggel felkeltem és olyan fura érzésem volt. Napok óta légszomjam van és fáj a mellkasom. Ma reggel fura érzés volt a szívemnél és rohadt gyorsan kezdett verni, éreztem a dobogását. Most már kicsit jobb de még mindig nincs valóságérzetem és ez bármikor visszajöhet. Mi ez?? Szívroham?? Pánikroham??? 14/l

2018. jan. 1. 11:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%
Mi lenne ha dokihoz mennél, te szerencsétlen...
2018. jan. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Lehet.

De ez nem biztos, hogy az.

Viszont valóban mielőbb orvoshoz kéne menned, hogy kiderüljön, hogy ez mitől van.

2018. jan. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Látatlanban pánikroham. Pláne, hogy 14 éves lány vagy. 14 évesen nem szoktak szívrohamot kapni, még az agyonhajszolt sportolók is csak évekkel idősebben. De hogy ebben teljesen biztos legyél, el kell menni a háziorvoshoz, aki vizsgálatokat csinál, és onnantól fogva fogod tudni, hogy kutya bajod. Gondold át, hogy ad az életedben okot feszültségre.
2018. jan. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Volt már ilyen. Köszi annak akik szerencsétlennek hívtak. Voltam már orvosnál egy ájulásom miatt. És csak 28-ra kaptam időpontit kardiológiára.

Azt mondják, hogy stresszes vagyok bár szerintem ez nem igaz. Csak sok betegséget beképzelek magamnak és max azért. De olvastam a pánikroham tüneteit és kb egyezik. Diszkomfort érzettel kezdődik,zsibbadó vègtagok, heves szíbdobogás. Most már kezd elmúlni, de félek, hogy megint előjön!!!

2018. jan. 1. 11:21
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Infarktust bármikor lehet kapni, de a te korodban, pláne lányként eszméletlen ritka, ha a családban nem volt korábban ilyen fiatalon... Magam részéről inkább gondolnék szívritmuszavarra (ezt ki kell zárni), utána pánikzavarra.
2018. jan. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem, családban nem volt. Ugyan van szívbeteg a rokonaim között de velem született szívbetgségem nincs. Szívritmuszavar viszont tényleg lehet.

De azt nem értem, hogy mitől lenne pánikrohamom. Amúgy köszi a válaszikat :).

És nem tudom, hogy az is közrejátszhat-e ebben, hogy elvileg holnap kéne megjönnie a menzeszemnek.

2018. jan. 1. 11:25
 7/11 A kérdező kommentje:
Most mégjobban bepánikoltam, utánaolvastam és tényleg lehet szivinfarktusom ks.
2018. jan. 1. 11:46
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne pánikolj, mert attól még magasabb lesz a pulzusod. Én is voltam 16 évesen szívultrahangon meg EKG-n, mert az iskolai vizsgálaton a doktornő hallott valami zörejt. Az sztk-s doki megállapította, hogy néha túlságosan kileng a szívbillentyű, de ezen kívül nincs semmi gond.
2018. jan. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az infarktus nem csak ennyiből áll. Több más tünete van. Az amiket te leírtál inkább pánikroham. Szóval fejezd be az öndiagnosztizálást.
2018. jan. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Oké, elmúlt. Tehát nem infarktus volt és nem fogok meghalni néhány napon belül. Megnyugodtam.
2018. jan. 1. 14:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!