Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Diszkalkuliás gyereknek van...

Diszkalkuliás gyereknek van értelme erőltetni ami nem megy?

Figyelt kérdés
Konkrétan második osztályos a kislányom úgy néz ki, hogy diszkalkuliás. Tanulok vele matekot, de nem megy neki. Be van stresszelve, jövő héten doga tudja, hogy nem fog menni. Bár mennyit gyakorlok vele, egyerűen nem megy, ami nekem természetes és azt gondolom, hogy az lehetetlen, hogy nem tudja hiszen tök egyszerű, neki nem megy. Van értelme erőltetni a tananyagot. A betegségét nem én állítottam fel hanem volt már 2 vizsgálaton és még kell mennünk a Dohány utcába. Engem rohadtul idegesít, hogy van neki akarata, de valahogy nem tudja. Szinte alig megy neki, teljesen le van maradva a többi osztálytársától.

2018. jan. 14. 11:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha kimutatták nála a diszkalkuliát, hogyhogy nem kapott felmentést a tárgyból?
2018. jan. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Utolsó lépés a Dohány utca, de még nem küldték az időpontot, hogy mikor kell menni az ottani vizsgálatra.
2018. jan. 14. 12:06
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha meglesz a felmentés és nem lesz osztályozva matekból, akkor is szerintem szükség lenne időt fordítani a matekozásra. Diszkalkulia általában később, sokszor csak középiskolában szokott megmutatkozni. Ha ott valaki megáll azon a szinten az már nem baj, annyit tud számolni, hogy az életben ebből ne legyen semmi hátránya, de ha egészen második osztálytól kezdve nem tanul valaki matekot, akkor ebből később még lehet problémája (pl. fizetéskor nem tudja megszámolni a pénzt).
2018. jan. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom lehet rajta javítani is. Szakemberhez kell vinni, ő tanácsai szerint tanitgatni. Én biztosan nem hagynám, hogy masodikos szinten ragadjon a gyermekem. Az kevés, ahogy előttem is írták.
2018. jan. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha megvan a diagnózis, akkor amikor átadják (alá is kell írnod, hogy egyetértesz), kérdezz rá, hogy most mi legyen, kérd speciális fejlesztő elérhetőségét. Legalább megyeszékhelyen kell, hogy legyen ilyen, türelemmel sokat tud segíteni.

Próbáld meg nem tovább frusztrálni a gyereket, tudom, nem egyszerű.

2018. jan. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

ha megvan a diagnózis akkor elvileg kap majd fejlesztést, és szükség esetén felmentést is az osztályzás alól, de ezt a nevelési tanácsadó dönti el.

szerintem felesleges otthon kínlódni vele, mert elveszi a pihenését, mi pedig szülőként nem tudunk vele olyan hatékonyan foglalkozni mint a fejlesztők.

(tapasztalat utólag)

2018. jan. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!