Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van értelme félni egy laparosz...

Van értelme félni egy laparoszkópiás epe műtéttől?

Figyelt kérdés
Nem is a műtét miatt félek igazán,hanem az utána lévő fájdalomtól.Gondolom azok a pár centis kicsi lyukak is fájni fognak illetve a hasam is.Meg, hogy nem fogok tudni annyi mindent enni mint eddig.

2017. aug. 6. 10:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem olyan durva utána a fájdalom. Nehezebb lesz mozogni, de minden rendben lesz és hamar rendbe jössz.

Egy kis diéta pedig lehet, hogy jót is tesz :)

2017. aug. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
c'est la v ie, barátom!
2017. aug. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Annyira nem fog fajni a seb. Erzekeny lesz, de ennyi. Ki lehet birni. Szerintem az altatas utani ebredes rosszabb.
2017. aug. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én voltam bent ilyen műtéten és nagyon gyorsan megcsinaltak. Utána par nap mulva haza is mehetett a beteg. Ne egyél zsíros dolgokat, tartsd a diétát amit mondanak.
2017. aug. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
10%

Belőlem is kivettek egy 12 millis epekövet. Sajn csak a műtét után olvastam valahol egy statisztikai adatot, mi szerint, az epeműtétesek csak 15% -a gyógyul panaszmentesre.

Azt tudom tanácsolni, ha még bírod halaszd el a műtétet, rágicsálj inkább kerti porcsint, és egyél feketeretket, igyál feketeretek facsart levét.

Egyébként, anyámból rá egy évre vettek ki egy 36 millis epekövet. Tehát az enyémnek még bőven lett volna ideje nőni.

A műtét utóhatásárol annyit tudok mondani, hogy a hasüreget széndioxiddal töltik fel, ami az erre érzékenyeknek mint én, hónapokig, söt évekig tartó hasi fájásokat okoz. De erre az orvosok csak legyintenek, úgyan is a sebész, az nem belgyógyász, a belgyógyász viszont nem végez ilyen műtétet!

A döntés az mindenkinek a sajátja, hogy befekszik e a műtétre avagy sem. De a műtét előnyeit felnagyítják, a hátrányait és kockázatokat elnyomják. A porcsint és a feketeretket nem hogy meg sem említik de le is tagadják ezek epehajtó hatását!

2017. aug. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Fáj, mocskosul. Nekem rosszabb volt, mint a császármetszés.

Amíg a csövek bent vannak, addig baromi sz*r. Amikor kiszedik, nagyságrendekkel javul a helyzet. 3 nappal később viszont már kilométereket sétáltam a háziorvosomhoz minden gond nélkül.

8 nappal később megettem 2 tányér krumplipaprikást egy nagy tál uborkasalátával. Nem vagyok dilettáns, csak elfelejtettem, hogy nekem diétáznom kellene :o Nem lett tőle semmi bajom :D

2017. aug. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
A műtét után Én is úgy táplálkoztam mint előtte. Nekem 6 év kellet hogy már szinte semmit nem tudok megenni. De ugye 5 év távlatában már senki nem vezeti vissza az epeműtétre.
2017. aug. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szerintem nincs értelme félni, ez manapság már minden napos műtétnek számít, én most leszek 17 éves, és fél éve műtöttek meg. Az altatásból való felkeltés után szó szerint úgy éreztem magam, mint akin át ment egy út henger. Ki lehet bírni a fájdalmat, eddig senki sem halt bele. A fél üléssel lesznek egy kicsit gondok, de pár nap és bele jössz. A diétát pedig tartsd be, ki lehet bírni azt a 6 hetet, utána pedig mindent ehetsz újból, fájdalmak nélkül. Az a fontos, hogy pihenj sokat.
2017. aug. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nincs! Az ébredés után lesz fájdalom, de nem lesz olyan erős mint egy epegörcs. Kérj majd azonnal fájdalomcsillapítót, az majd enyhíti. A vágások nem fognak fájni, olyan érzés lesz mintha izomláz lenne a hasadban, a varratok pedig feszülni fognak csak, próbálj meg majd nem nevetni és köhögni, mert az kicsit kellemetlen (de nem fájdalmas :D)
2017. aug. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!