Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A napokban lett valaki bárányh...

A napokban lett valaki bárányhimlős, vagy volt már korábban?

Figyelt kérdés
Ket napja kaptam el a bárányhimlőt. 19 évesen, korábban nem voltam, védőoltást kaptam. Felnőtteknél mi a jellemző? Menmyi ideig tart, mennyire rossz, tapasztalatok, tippek? Voltam dokinál, kaptam rá Herpesint, rázókeveréket. Ma 3. napja a betegsegnek, de annyira nem erzem magam rosszul, mint ahogyan a neten irogatták. Nem túl magas láz, torokfajas, es persze a viszkető kiütések, de nem túl vészes. Ez lehet meg rosszabb?
2018. jan. 18. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű, innen már csak jobb lehet a helyzet. Én is ilyen idősen kaptam el a bárányhimlőt. Olyan hólyagos voltam, mint a bélelt boríték. Felnőtt korban kissé veszélyesebb, ezért őrizd az ágyat, és használd a felírt gyógyszereket,de ennyi. Kb. 10-12 nap alatt elmúlik, de a hólyagok helye vörös foltok formájában víz hatására még pár hétig előjöhetnek.
2018. jan. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszi szépen. En wnnyira tulzottan nem vagyok meg holyagos, de azert van egy jó pár. Viszont a helyas fejbőrömöm már joval több van, és ott egy kicsit jobban is viszket mint mas helyen
2018. jan. 18. 20:35
 3/9 anonim ***** válasza:
Én már 3 évesen túl lettem rajta, de a barátnőm úgy néz ki most kezdte elkapni 23 évesen, aki még soha sem volt bárány himlős. Ma vettem észre rajta hogy kezd hólyagosodni, mivel az öccse aki 13 éves pár napja szedte össze. Holnap megy is vele orvoshoz, direkt kér inkább időpontot hogy ne fertőzze végig a rendelőt ha nem muszáj.
2018. jan. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy nálad a védőoltás miatt enyhébbek a tünetek. Én védőoltás nélkül bő egy hétig nagyon rosszul voltam, 16 évesen. Szerintem neked rövidebb és enyhébb lefolyása lesz, ha nem már egy napja nem jönnek új kiütések, akkor kifelé mész.
2018. jan. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem, Jobbulást! Azért kérdeztem, a napokban lett e valaki, mert egy másik ismerősöm is tegnap kapta el. Hozzáteszem, hogy nem egy környezetben voltunk, kb 120km távolságra. Ugylátszik nem vagyunk egyedül :D
2018. jan. 18. 20:52
 6/9 A kérdező kommentje:
Hat remélem igazad van, most pont nem lenne alkalmas ha 6 hétig nem muzdulhatnék ki.
2018. jan. 18. 20:53
 7/9 A kérdező kommentje:
Hat nem jött be. Ugy erzem rosszabodik az állapot. Egyre több kiütés jelentkezik, es egy 38fokos láz. :/
2018. jan. 18. 23:54
 8/9 anonim válasza:
Én 18 voltam. 3 hétig kivágott a suliból. Egy csütörtök reggel random hőemelkedéssel keltem, péntek-szombat már láz (38.3). Nem tudtuk mitől, aztán vasárnap reggel robbant a bomba, a mellkasomon megjelentek a hólyagok. Elmentünk az ügyeletre, ott felírtak allergiagyógyszert a viszketésre. 8 napon keresztül 0-24-ben lázas voltam. A legmagasabb azt hiszem 39.9 volt, ekkor már kikelni nem bírtam az ágyból. A testem minden szegletében találhatóak voltak hólyagok (de tényleg mindenhol). Lázcsillapítót, allergiagyógyszert és ilyen festékszerű kencét kaptam rá, amivel anya kent napi 3x. A kence szagától még hánynom is sikerült :D Étvágy nem volt, enni napokig nem ettem, valami 5 kilót le is fogytam a betegség ideje alatt. Röviden: padlóra vágott, de rendesen. Jobbulást! 20/L
2018. jan. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Pfuu durva! :/ Nekem is lázzal kezdődött, de nekem nem volt olyan magas, max 38. Aztan a laz enyhult, csak ejszaka jelentkezett hoemelkedes. Jottek a holyagok. Szep lassan nekem is minden hol! :/ Neha neha meg egy kisebb laz, de a lázcsillapito leviszi. Most tele vagyok potyokel, viszket mint az alat, de amugy kibirható. A torkomon is kijott, az mar joval kellemetlenebb. Köszi szépen :)
2018. jan. 19. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!