Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fejkosz (tinea favosa)! Van...

Fejkosz (tinea favosa)! Van valami ami bevált?

Figyelt kérdés
Már voltam bőrgyógyásznál, aki nem tudta mi ez. Beírtam a googleba, aztán kiderült a mi a bajom. Elmentem háziorvoshoz, aki szintén nem tudta mi ez, elmondtam neki, felírt egy gombölő tablettát. De nem hatott. Van ami nálatok bevált?

2018. jan. 21. 01:36
 1/6 anonim ***** válasza:
nálam se tudják biztosan h mi, a gyógyszer nem hatott, most bepanthen krémet és betadinos bedörzsölést használok a nizoral mellett azóta jobb de még nem múlt el
2018. jan. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én 1 hete kezdtem sudocremmel kenni. Ott elmúlt, de még érzem, hogy fertőzőtt a fejbőröm.
2018. jan. 30. 20:54
 3/6 anonim ***** válasza:
én egymást követő napokon csináltam h bekentem bepanthennel, néhány óra múlva betadinnal bedörzsöltem, aztán pár óra múlva nizorállal megmostam
2018. jan. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekem elkezdett hullani a hajam. Milyen gyógyszert szedtél? Milyen orvosnál voltál? Ha találsz valamit ami elmulasztja vagy segít rajta, kérlek szólj.
2018. jan. 31. 20:16
 5/6 anonim válasza:

Helló!

Remélem már nem áll fenn a probléma, de ha mégis, utolsó kérdésedre válaszolva menj el egy dermatológushoz, az többféle gyógyszeres krémet, többnyire erős gombaölő hatóanyagot tartalmazó megoldásokat fog ajánlani, amelyek az esetek nagyrészében működnek is. A hajad valőszínűleg a gombaölő vagy a fejkosz melléhatása miatt kezdett el hullani, de ez nem is baj, mert úgy könnyebb elpusztítani a kórokozót, ha a gyógyuló terület száraz (ugyanis nedves levegőn elburjánzik a gomba) "levegőhoz jut" ugyanis a fejkosz lehámlása után ottmaradó levedző terület így gyorsabban megszárad, így az újab plakkoknak már nem lesz annyira sok helye lerakódni. Én anno egy bonyolult nevű, igem kellemetlen szagú kenőccsel kentem az érintett területet, annyoval tudok max. segíteni hogy K betűs volt. Ha a dermatológustól megkérdezed, biztosan tudni fogja.

2018. júl. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Elég sok lett az elírás, ezért elnézést kérek, de késő van.
2018. júl. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!