Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vannak itt olyanok akiknek...

CsAnita23 kérdése:

Vannak itt olyanok akiknek fiatalkoruk ellenére magas a vérnyomásuk?

Figyelt kérdés
Ti hogy èlitek az èleteteket? Szoktatok rosszul lenni? Szedtek rà gyógyszert? En màr teljesen fèlek a vérnyomásmérőtől ha mèrik... ès persze h sokat mutat :( mennyire magas a vérnyomásotok? Köszi ha irtok
2018. jan. 21. 19:20
1 2
 1/12 andris90911 válasza:

Igen, van olyan, akinek magas.


Nekem legutóbb egy vizsgálaton 187/100 volt a vérnyomásom, természetesen szedek rá gyógyszert.


16/F

2018. jan. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És kivizsgáltak h mitől magas? Milyen gyógyszert szedsz? Ès igy h szeded jó a vérnyomásod?
2018. jan. 21. 20:22
 3/12 anonim ***** válasza:
Én 40 vagyok, az még nem olyan öreg, hogy magasnak kéne lennie a vérnyomásomnak, mégis néha nagyon felugrik.Dokinál volt 190 is.Itthon 160/100 körül van ha néha felmegy.De többnyire 120/80 csak vannak ilyen kiugrások, szóval elég hullámzó.Reggel bétablokkolót szedek, este vérnyomás csökkentőt.Néha mikor felugrik a vérnyomásom, akkor nagyon gyorsan ver a szivem, remegek, szorongok, alig birok menni.Lehet hogy ez már pánikroham, de állítólag lehet a vérnyomástól is, csak az a furcsa, hogy néha a nagyon magas vérnyomástól sem vagyok rosszul (180/110), máskor meg alacsonyabbnál (160/100)-nál már érzem az ijesztő rosszullétet.A vérnyomás mérés felstresszel, ezt az orvos is észrevette hogy ráparázok és pillanatok alatt képes vagyok normális tartományból veszélyes magasságba feltornázni a vérnyomásomat, de nem tudok uralkodni a szorongáson ilyenkor.Neked milyen magas?
2018. jan. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nekem 154/79 körül szokott lenni. Szedem rà a gyógyszert de ugyanennyi. Sőt eddig csak 140körüli volt. De most már ùgy panikolok h már csak 150eseket mérek...
2018. jan. 22. 12:32
 5/12 A kérdező kommentje:
És mindennap szarul vagyok...
2018. jan. 22. 12:33
 6/12 anonim ***** válasza:

Ennél alacsonyabbra nem megy? Mit érzel mikor rosszul vagy?

Nyugi,amit te mérsz,az még csak 1.fokú enyhe hipertónia.Ràadàsul fiatal vagy,nő vagy a női hormonok még védenek.Ha nem cigizel,nem iszol,kevés sót hasznàlsz,akkor gyakorlatilag nincs kockàzatod sztrókra,szívrohamra.

De persze ki kell vizsgàlni az okàt.

Rengeteg fajta vérnyomàscsökkentő van.Ha ez nem hat,irass fel màsikat.De lehet az is hogy inkàbb nyugtatora lenne szükséged.Kérdezz rà a dokira.

Ne méregesd sűrűn mert csak felstresszel és persze hogy magasabb lesz.Hetente kb 3-szor elég megmérni.Irjad mennyit mértél és vidd a listat a dokinak.Sokat segít.

2018. jan. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A 140 meg még teljesen normàlis.Bàr a te korodban még lehetne kevesebb.
2018. jan. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem cigizek nem iszok. Sőt már a kàvèt is leraktam :( ès mèg magasabb mint akkor volt mikor kàvéztam.
2018. jan. 22. 17:41
 9/12 A kérdező kommentje:
Remeg a kezem làbam. Mintha kicsuklana a làbam. Gyenge vagyok. Kiver a víz.. heves szívdobogàs... àjulàsérzet. szülés òta ilyen 140/80 a vèrnyomàsom. Most meg már 150eket mèrek....
2018. jan. 22. 17:44
 10/12 anonim ***** válasza:
Gyógynövényekkel próbálkoztál? Például fagyöngy, galagonya? Ami tüneteket leírtál, szerintem ez idegi nálad.Pszichológust nem ajánlottak?
2018. jan. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!