Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A policisztás vesebetegséggel...

A policisztás vesebetegséggel rendelkezők mennyi ideig élnek?

Figyelt kérdés

Ez egy öröklődő betegség, amely sajnos a családban előfordul. Nagybátyám 40 évesen hunyt el, nagyapám pedig 54 éves volt, de hallottam olyanról is aki 70 év felett volt már. Természetesen tudom, hogy ez függ attól, hogy mennyire van kordában tartva, illetve mennyire foglalkozik az ember a betegségével (diéta, folyadékbevitel stb.) Az orvos kezdetben azt mondta az enyém sosem lesz annyira súlyos, rá egy évre már mindkét vesémben 2,5 centis cisztákat talált, szóval rosszabbodni fog, de nem ment bele mélyebben, így nem jósolgatnék.

Talán furcsán fogalmazom a a kérdést, de fordult már elő a környezetetekben ez a betegség? Meddig lehet élni vele?



2018. jan. 23. 23:25
 1/6 anonim válasza:
Nekem a volt barátom apjának volt ez betegsége és sajnos elhunyt fiatalon 50 évesen. A barátom volt orvosnál és neki is találtak az egyik veséjén cisztákat (21 éves férfi) és neki azt mondták az orvosok hogy majdnem mindenkinek vannak ciszták a veséin és csak akkor veszélyes ha a méretük nő és a számuk gyarapodik. Szerintem hazugság volt hogy mindenkinel van. Az biztos hogy rendszeresen kell figyelni erre mert időben esetleg még lehet ellenne tenni hogy rosszabodjon
2018. jan. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Én sem hiszem, hogy egy egészséges ember veséin ciszták lennének, de persze nem én vagyok az orvos. Egyébként az úrnak akkor diagnosztizálták a betegséget vagy már előtte is tudott róla és folyamatos kontrol alatt volt?
2018. jan. 24. 12:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Meg kell különböztetni az egyszerű vesecisztát, az tényleg majdnem mindenkinek van, gondot nagyon ritkán okoz, legfeljebb ha extrém nagyra megnő. A vese állománya olyankor egyébként normális.


A policisztás vesebetegség öröklődik, a vese állománya úgy néz ki, mint egy pufi szivacs, a szemmel alig látható méretűtől a több cm-esig (általában 5-7 cm-es ciszták is vannak) terjedő méretig mindenhol cisztákkal van tele, ép veseállomány alig van. Járhat vele policisztás máj is, de az úgy tudom, nem vezet szervi elégtelenséghez.

Gondozásra kell járni, vesekímélő diéta, ha bármi okból gyógyszert kell felírni, az orvosnak tudnia kell a betegségről. Vérnyomás rendben tartása.


Van, akinek marad működő veseállománya, van, akinél gyorsan megy előre a betegség. Középkorúan kb felük dialízisre szorul, viszont ma már rutinműtét a veseátültetés. Ma már nem kell idő előtt meghalni benne.

2018. márc. 11. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

Magában a betegségben jártas vagyok, a családunkban sajnos öröklődő, a kor azonban váltózó kit "mikor ér el", viszont az orvosok nem adnak túl sok információt a jövővel kapcsolatban, de ezek szerint ők sem nagyon tudják megjósolni kit "mikor ér el" a dolog.

2018. márc. 18. 23:29
 5/6 anonim ***** válasza:

Én már nem tudom mit gondoljak, nekem parapelvicus cisztáim vannak (azt írták kisméretű és nem kell foglalkozni vele) viszont a májamban is van 3 ciszta (25 mm, 27 mm és 10 mm), arra azt mondták, hogy azt 3-4 évente nézessem, amúgy azok nőnek sajnos, először csak egy 25 mm cisztám volt, utána 4 évvel később, már még kettő és az is nőtt 5 mm-t.

Plusz mitrális prolapszusom is van emiatt olvastam a policisztás vesebetegségről. Nekem sose mondták, hogy az lenne, viszont az nagyon furcsa, hogy májban-vesében is van ciszta. Én 39 éves vagyok, nincs más tünetem, sok vizet iszok, volt egy időszak, amikor sok felfázásom volt 10 éve (lehet akkor alakultak ki a ciszták ki tudja), de az elmúlt és azóta 1x voltam felfázva 5 éve.

2022. júl. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, szóval 25 mm, 17 mm és 10 mm. Vesecisztákra nem írtak méretet, azt írták pár kisméretű, nem igényel gondozást. A májra mondták szóban, hogy azt nézetni kell (amúgy nagyon megijesztettek, mert az ultrahangos nő a májnál lesápadt, hogy jajj mi van itt, azért megijesztett, hogy ennyire nem tetszett neki).
2022. júl. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!