Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogászati implantátummal...

Fogászati implantátummal rendelkezők! Megosztanátok tapasztalataitokat?

Figyelt kérdés

fiatal lány vagyok,és csírahiány miatt sajnos több helyen is szükségem van implantátumra, de nagyon izgulok miatta!

A youtube-on néztem róla videókat és valami iszonyat...

lenne 1-2 kérdésem, akinek van, leríná, hogy:

- mennyire vérzett?

- fájt-e/érzett-e közben vmit? (Milyen fájdalomcsillapítót adtak, injekciósat ugye?)

- mikor volt,és azóta hogy üzemel

- van/volt-e idegentest érzés, és azóta megszokta-e ezt?

- mennyit ültettek be neki, és ez mennyi időbe telt?


Nagyon köszönöm a válaszokat!


2015. jún. 27. 22:00
 1/5 A kérdező kommentje:

ja, még:

- csontpótlást csináltak-e neki előtte, és az milyen volt?

- bedagadt-e valahol a műtét után?

- milyen gyors volt a gyógyulási folyamat?

- utána kellett-e antibiotikumot, v egyéb gyógyszereket szednie?

2015. jún. 27. 22:05
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 1-et ültettek be 2 éve.

Természetesen nem fájt, jól érzéstelenítették. Utána antibiotikumot kellett szednem. Utána olyan 4 hónappal később szerelték fel a csapra a fogat.

Tökéletesen üzemel :)

2015. jún. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja, műtét után fájt kicsit, de egyszerű, recept nélküli fájdalomcsillapító elég volt. Az ínyem kicsit bedagadt, de az arcom nem.
2015. jún. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöm válaszod! és milyen fajta fájdalmat éreztél utána?

ami még nagyon érdekel: nem érezted úgy, hogy idegen anyag, és nem fogod tudni megszokni? amikor már a korona is fennvolt

2015. jún. 27. 22:13
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A műtét maga nem volt fájdalmas, csak azt érezni, hogy a szájadban turkálnak. Utána néhány napig kell fájdalomcsillapító és antibiotikum. Nekem nagyon sok csontpótlás kellett, és több műgyökeret is beültettek, kb. 1 és 3/4 óráig tartott a műtét. Megdagadt az arcom és lila is lett. A dagadás kb 3 nap után ment le, a lilaság 10 nap (de addig otthon voltam). 1/2 év után lehet felépíteni a fogat, idegentest érzésem talán 1 napig volt.

Ha fiatal lány vagy, mindenképp megéri! Az emésztésre is hatással van, hogy tudsz-e rendesen rágni és a kinézeteden is sokat javít a fogpótlás.

2015. jún. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!