Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Demens beteg a családban....

Demens beteg a családban. Kiben milyen érzések kavarognak?

Figyelt kérdés
Olyanok válaszát várom,akik már hosszú ideje ápolnak otthon demens beteget.

2018. jan. 26. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mikor adjuk már be vágre otthonba, mert apám összeesik a fáradtságtól, én bukni fogok a suliban.

Mellesleg aludni hónapok óta nem tudok, mert azt hallgatom, amit papa tombol alattam, és mikor átjön este, rettegve hallgatom, hogy üvölt apával.

Megüt vajon valamikor egy elborultabb pillanatában (mint a másik gyerekét), vagy megúszom?


16L

2018. jan. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
a demencia sorscsapás.
2018. jan. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Apád a kimerültségtől már nem tud reálisan gondolkodni, ne is várd el tőle. A mi mamánknál 7 évig tartott, már nincs közöttünk sajnos. A betegség kezdete óta pszichológus kezelése alatt állt, aki mindvégig gyógyszerezte őt. Így minimálisra csökkent a dühkitörése, és éjjel is tudtunk pihenni. Ezt ne úgy értsd, hogy le volt nyugtatva, végig cselekvőképes volt, de legalább a családja nem készült ki teljesen.Otthonba csak az utolsó évben került, amikor menési kényszerei voltak.A várakozási idő az otthonokba 1-2 év!! Háziorvosoddal vedd fel a kapcsolatot, ő talán elintézheti, hogy pár hétre bekerülhetne kórházba, amíg összeszeditek egy kicsit magatokat. A pénz itt is fontos szempont sajnos...gondolok itt a magánrendelésre és a magánotthonokra. Mennyi idős vagy? Meg tudod ezt egyedül oldani?Nekem az egész családom mellettem állt, én már képtelen lettem volna bármit is intézni, olyan kimerült voltam.Ilyen helyzetben a gondozó személy teljesen beszűkül és csak a napi feladatokra tud koncentrálni. Kitartást és sok erőt kívánok nektek. Ez a betegség családokat tesz tönkre is nem találnak kiutat.
2018. jan. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Egyetértek mind a két hozzászólóval. A demencia tényleg egy sorscsapás. Amikor a saját szüleink lesznek a saját gyerekeink.Édesanyámat otthonban helyeztem el,tőlem pár km.-re.Én nem tudom ápolni, magam is daganatos beteg vagyok, amit a munkahelyemen is titkolok,mert különben nem hosszabbítanák meg az évről-évre megújított szerződésemet.Naponta látogatom,de ennek ellenére mintha napról-napra ellenségesebb lenne.Haza akar menni,nem érzi jól magát,bármit teszek, minden rossz.Ő uralja az életemet, ami nélküle sem könnyű.Azt hiszem, hogy el kell engedni őt,bármilyen fájdalmas.Ő már nem ebben a világban él és ha vissza lehetne hozni egykori önmagát, ezt ő sem akarná.Nem ura már magának és nekem is nehezen megy visszaemlékezni, hogy milyen volt egykor.Nekem "könnyű", egyedül vagyok.De ha a családom függne tőle, a családot választanám.
2018. jan. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Miért teszed fel a kérdést, ha nem is reagálsz rá?
2018. jan. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5-ös hozzám semmilyen kérdést nem intéztek,az 1-es válaszoló meg nem egyenlő a kérdezővel.
2018. jan. 30. 12:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, miért tetted fel a kérdést? Te kit ápolsz? Hány éves, emnnyire beteg? Benned milyen érzések kavarognak?
2018. jan. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az, hogy elszökök innen tőle, vagy felkötöm magam. Pedig "csak" 2 éve ápolom, és vagyok vele napi 24 órát. Tönkrementek az idegeim, és rájöttem, hogy már nem bírom tovább:(
2018. febr. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!