Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Laktózérzékenyként laktóz...

Laktózérzékenyként laktóz tartalmú ételt fogyasztani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom, hogy itt "senki sem" orvos, de esetleg hátha tud valaki tanácsot adni ebben a témában.

Laktózérzékenységet állapítottak meg nálam jó pár éve, ami annyit jelent, hogy a tejen kívül a többi tejtermék ami laktózt is tartalmaz nem okoz olyan nagy problémát. A tejtől teljesen, elviselhetetlenül begörcsöl a béltájékom és hasmenésem lesz, viszont ha pl.: tejfölös kaját eszek, nem mindig okoz bajt, max egy kis minimális fájdalom (ami elviselhető, sőt...) plusz lazább széklet.

Szeretnék elkezdeni komolyabban edzeni, ezzel együtt fehérjeport ogyasztani, viszont minden ami laktózmentes (szója, rizs, tojás) fehérjének rosszabb a felszívódása, magyarán nem annyira "erős", mint pl. a tejfehérje...

Kérdésem az volna, hogy ha kipróbálnám, és ez sem okozna olyan nagy panaszokat, mint a tej, elviselhető lenne a "mellékhatása", be tudnám iktatni az életembe, akkor lehet nagyobb bajom, ha laktózérzékenyként laktóz tartalmút fogyasztok napi szinten, több "adagot" is laktózból?

(Gyulladás, fekély stb..?)


2018. jan. 26. 22:19
 1/5 A kérdező kommentje:
Jaj egyébként 3szor vizsgáltak laktóz intoleranciára. Első alkalommal pozitív lett, rá fél évvel negatív, majd utána 2 hónap múlva ismét pozitív.....
2018. jan. 26. 22:23
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos lehet. A belek folyamatos “ingerlése” gyulladáshoz és akár rákhoz is vezethet.
2018. jan. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja és az enzimet próbáltad már?
2018. jan. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gyógyszertárban lehet kapni laktóz enzimet tartalmazó tablettákat (több féle is van). Tejes étel előtt kell bevenni, és akkor elvileg nincs gond. Próbáld ki először tejjel, aztán majd meglátod. (Egyetlen hátrány, hogy drága mulatság, ha rendszeresen fogyasztod.)
2018. jan. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségeteket!

Igen, már próbáltam, első körben olyat amit gasztros doki ajánlott, azt hiszem annak a neve is simán csak "Lactase" már nem emlékszem, meg próbálkoztam már a Mill&Joy-jal is, de pl.: tejet egyáltalán nem tudok fogyasztani, még enzimmel együtt sem. Bár már annyira megszoktam, hogy csak nagyon ritkán tör rám a tej iránti vágy.

Azt hiszem nem kísértem a sorsot és elfelejtem a tejfehérje port. Többet ér az egészségem, mint az hogy jobb eredményt érjek el az edzésben.

2018. jan. 29. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!