Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez aranyér lehet ilyen fiatalon?

Ez aranyér lehet ilyen fiatalon?

Figyelt kérdés
Egy ideje azt éreztem, kb 1-1,5 hónapja, hogy fájt picit kakiláskor és vérzett picit, de túl nagy jelentőséget nem tulajdonítottam neki, nem mindig volt ez. 1 hete kb eléggé fáj a kakilás, illetve teljesen rá vagyok stresszelve a dologra, napközben van , hogy elkezd fájni magától, úgy szúr és belenyilall. Kitapintva nem lehet ott érezni semmit meg látni sem. Nem tudom, hogy ez aranyér lehet-e vagy valami más, fiatal vagyok még és nem emlékszem, hogy bármi megerőltetőt csináltam volna, székrekedésem lett volna. Az életem elég stresszes munka és iskola mellett de ezen igyekszem javítani. Nagyon el vagyok keseredve, hogy ez milyen rossz és mikor fog elmúlni. Reparon krémet kezdtem el használni 3 napja, de ha nem javul lehet orvos lesz belőle, de első körben szeretném házilag meggyógyítani ha lehet. Tud ebben valaki segíteni, hogy hogyan kezelhetem ezt a problémát?
2018. jan. 27. 19:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hany eves vagy? Amit leirtal, azok alapjan inkabb vegbelrepedesre gondolok. No vagy vagy ferfi? Elsz szexualis eletet? Mert ha igen, akkor ha nem csinaltal semmi megeroltetot, es szekrekedesed se volt, ha nem is analba csinaltatok, ugy is kirepedhetett.

Ha ferfi vagy akkor vedd targytalannak.

2018. jan. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nő vagyok, 24 , élek szexuális életet de nem ott, igazából ezek után meg végképp ki sem fogom ott próbálni, csak egyszer múljon ez el....
2018. jan. 27. 19:32
 3/12 anonim ***** válasza:

vakoszinuleg belso aranyer, hasznalj Reparon kupot, ha 2-3 het alatt nem mulik el akkor proktologus

ha nincs hasmenesed, es nem nyakos a szekleted akkor aranyer esetleg lehet berepedes mint az elso irta de kisebb az eselye, a legkomolyabbhoz meg fiatal vagy

2018. jan. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Krémet vettem Reparonból de egyelőre nem érzem, hogy használna, kb 2-3 hét mire ennek el kellene múlnia?
2018. jan. 27. 19:47
 5/12 anonim ***** válasza:

a kremmel csak a kulso reszt tudod kezelni, ha belso (mar pedig ha nem tudod kitapintani akkor valoszinuleg belso) akkor kell a kup

a reparon coli-t tartalmaz, lokalis gyulladast valt ki ezert kell a hoszabb ido

2018. jan. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hétfőn akkor veszek ilyen kúpot és kipróbálom. Amúgy a krémet is kell belül is használni, van hozzá ilyen applikátor amivel fel lehet nyomni, azt nem tudom viszont, hogy ez mennyire hatékony így.
2018. jan. 27. 20:08
 7/12 anonim ***** válasza:
mivel gondolom a tubust nem hasznalod igy semennyire, ha esetleg hasznalod az aplikatort akkor varj a kup vetellel egy hetet
2018. jan. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem 25 évesen jött ki az aranyerem,az elején eléggé rémisztő dolgok történtek de végül helyrejött


Eleinte nem foglalkoztam vele,azt se tudtam mi ez,de amikor szarás után segget töröltem és tiszta vér volt a wc papír akkor elhatároztam hogy teszek ez ellen valamit mert ennek így nem lesz jó vége


Először is azt csináltam hogy beleültem egy forró vízzel teli kádba vagy lavórba minden nap,ez nagyon jót tesz az aranyérnek.Utána bekentem Reparonnal.Ezt közvetlen szarás után mindig megcsináltam


Amikor már elkezdett jelentősen javulni az aranyerem akkor fokozatosan csökkentettem ezt a forró vizes technikát és végül csak heti egyszer csináltam.Aztán a Reparon használatát is csökkentettem


Ma már nem is kell Reparont használnom mert rájöttem néhány dologra.Például arra hogy NEM (!!!) szabad visszatartani a kakálást.Ha kell kakálni akkor azonnal menjél mert ha nem akkor garantáltan visszajön az aranyered.Arra is rájöttem hogy szarás után mindig meg kell mosni alul folyékony szappannal,különben kiújul az aranyér


Nagyon sok idő telt el mire ezekre rájöttem.Voltam urológusnál,felírt egy kenőcsöt,de nem vált be,magamtól kellett rájönnöm hogy mi a megoldás.Igaz hogy szépen meggyógyult és nincsenek fájdalmaim de ennek ellenére heti 1-szer megcsinálom a forró vizes dolgot


A legfontosabb dolog az hogy sose tartsd vissza a kakálást és minden kakálás után mosd meg belül folyékony szappannal mert különben kiújul az aranyered.Sajnos az aranyeret véglegesen nem lehet gyógyítani,innentől kezdve ügyelned kell arra hogy ne újuljon ki megint


Az viszont fontos lenne hogy ott kend be folyékony szappannal és Reparonnal ahol fáj.Fontos lenne kitapintani azt a helyet ahol fáj.Hosszú körömmel viszont NE nyúlkálj bent!


Mivel a te eseted nem tűnik súlyos esetnek ezért a következőt tenném. Beleülnék egy forró vízzel teli kádba vagy lavórba néhány percig,utána használnék Reparont. Ezek után minden nap használnék Reparont 1 héten keresztül,DE kakálás esetén folyékony szappant is.Ha javulna a helyzet utána lehet csökkenteni a Reparon adagot,aztán már csak folyékony szappant kell használni minden kakálás után

2018. jan. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem a hemorrid kenőcs és kúp jobban bevált, de csíp,mivel mentolos. Volt olyan is, hogy kombináltam a reparonnal, pl. reggel az egyik, este a másik, az volt a leghatékonyabb, de közben allergiás lettem a reparonra (viszketett tőle), így maradt a hemorrid. De más készítmények is vannak. Nekem 18 évesen jött ki és azóta rendszeresen visszatér, kikezelem, aztán kb. évente. Fontos a laza széklet, de nekem már volt olyan, hogy hasmenés után vagy köhögéstől jött ki. Amit még tehetsz, hogy detralexet szedsz, az erősíti az erek falát. A mostani nekem pl. szilveszterkor jött ki és kicsit még mindig tart, bár már sokkal jobb. Lehet, hogy az én esetemben már műteni kéne, de úgy vagyok vele, hogy amíg tudom, inkább házilag kezelem.
2018. jan. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ezek nagyon rosszul hangzanak :( egész életembe vigyázni rá , és nem is tudom mitől lett ez :(
2018. jan. 27. 21:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!