Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hangszálgyulladásom van,5...

Hangszálgyulladásom van,5 napja nincs hangom. Gégész megtükrözte, calciumot kaptam. Egyelőre semmi javulás. Normális ez?

Figyelt kérdés
2018. jan. 28. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:

A torkod is be van gyulladva?Milyen?Manduláid megvannak?Igazából egy hét alatt el kéne múlni a hangszálgyulladásnak.Lehet,vissza kéne menned az orvoshoz.

Nekem is volt már ilyen,az én gégémet is tükrözték.Nem tudnám megmondani milyen gyógyszert kaptam,de elég hamar rendbejött.Nekem a torokgyulladásból szokott gége,hangszálgyulladás kialakulni.Gyakran van baj a torkommal,ezért minden alkalommal megtükröznek,ha valamiért odamegyek.

2018. jan. 29. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tegnap kaptam antibiotikumot, mert nem javulok. Mandulám már nincs, torkom tiszta. Nekem is volt már sokszor ilyen, de ilyen sokáig nem húzódott el. Kezdek megijedni...
2018. jan. 30. 08:41
 3/7 anonim ***** válasza:

Van már javulás az antibiotikumtól?Visszajött a hangod? Kerüld a hideg,erős,csípős,szénsavas dolgokat,próbáld meg a sós vizzel öblögetni.Nekem egy héten belül mindig rendbejött,de volt amikor másnapra jó volt a hangom.Volt,hogy valami vitamint kellett szednem a hurutos hangszálaimra,azt hiszem "A" vitamin volt.

Te hogy bírtad a tükrözést?Én 4-5 mp-ig,aztán jön az öklendezés.Nekem megvannak a manduláim,nem nagyon van baj velük,ezért nem vették még ki.Inkább a torkommal van gond,gyakran pirosak a garatívek,hátul mindig erezett,érzékeny.Mutatok képet,nekem általában ilyen a torkom:

[link]

2018. jan. 31. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, A vitamint is kaptam, gargarizálok. Valamennyire visszajött a hangom, de még rekedt és fátyolos. Sokszor elhalkul. Nem gondoltam volna, hogy ez egy ilyen hosszú, nyögvenyelős folyamat. A tükrözést elviselem, persze én is öklendezem a végén.
2018. febr. 1. 16:33
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem soha nem húzódott el ilyen sokáig.De már volt többször is.A sós vizes gargalizálás nálam is bevált,csinálom rendszeresen,de mindig megyek orvoshoz is.Mióta a háziorvos nem vette észre a tüszős mandulagyulladást,a gégészetre járok.Nemrég nézettem meg,most rendben vannak a manduláim és az én torkom is tiszta.Megtükrözték a garatom is,benéztek a garatívek és a nyelvcsap mögé.A gégetükrözést én is elviselem,de gondolom mindenki öklendezik mikor ledugják a gégetükröt a torokba.

A te manduláidat mikor vették ki,mennyi idős vagy?Én is gondoltam rá,hogy ki kéne vetetnem.

2018. febr. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A manduláimat nem saját döntésre távolították el, ugyanis 4 éves koromban műtöttek. Mára elmondható, hogy tudok kommunikálni, egy picit rekedt még. Én alapból a gégészetre járok, ők a szakorvosok. Hosszú folyamat ez most nálam, de remélem teljesen meggyógyul. 😊
2018. febr. 3. 07:53
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát igen,akinek kényes érzékeny a torka nehezebben múlik el az ilyesmi,tudom magamról.Én is alapból gégészetre járok,évente 2x panaszmentesen is megyek vizsgálatra,de ha érzem,hogy kapar,fáj már aznap megyek.Most olyan a torkom mint általában szokott,vagyis szokás szerint rossz.Készülök elmenni magánrendelésre,talán ott alaposabban megvizsgálnak.Tavasszal kivetetném a manduláimat,szerintem az okozza nekem a problémát.Majd meglátom mit mond a gégész.
2018. febr. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!