Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vajon tényleg anorexás vagyok?...

Vajon tényleg anorexás vagyok? Többi lent.

Figyelt kérdés
Mikor eszek akkor szoktam mondani hogy elég volt mert nem akarok elhizni illetve meg akarom tartani az alakom erre azt mondják itthon hogy anorexiás vagyok de én nem hánytatom meg magam meg semmi meg hát elég vékony alkatom van nem ugy mint régebben.
2018. jan. 30. 07:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy, hány kiló és milyen magas? Ezek is lényeges dolgok ahhoz, hogy meg tudjuk mondani, anorexiás vagy-e. Ha nem érzed magad éhesnek és elég annyi kaja, amennyit eszel és nem lógnak ki a csontjaid, mert annyira sovány vagy, akkor szerintem nincs semmi baj.

Az emberek szeretik minden vékony lányra, vagy aki már kevesebbet eszik, rámondani, hogy anorexiás, mert nem tudják, pontosan mit jelent. Nekem is volt, hogy pár napig kevesebbet ettem, anyukám már azzal jört, hogy nehogy anorexiás legyek.

2018. jan. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Mikor meglátogatom a szüleim engem is mindig anorexiásnak meg betegnek neveznek, mert azt merem mondani a kocsonyára meg a fánkra, hogy egészségtelen. A tesóm ilyenkor azt mondja:sajnál, hogy beteg vagyok meg, hogy éhezek. :D Nem éhezek, többször eszek egy nap, nem mondom, hogy mindig egészségeseket, de igyekszek. 58 kg és 170 cm vagyok, tehát nem anorexiás.
2018. jan. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
19 éves vagyok Kb.160 centi vagyok és olyan 45-50 kilo körül lehetek és nem érzem magam éhesnek de bennem van az hogy nem akarok elhizni.
2018. jan. 30. 09:27
 4/5 anonim ***** válasza:

Az anorexiások nem hánytatják magukat, kevered a bulimiával.

Az anorexia tünetei, hogy a beteg kövérnek látja magát, annak ellenére, hogy kórosan sovány. Éhezik, mert attól fél, hogy hízni fog. Illetve az is tünete, hogy minden az étel, a kalóriák és a testtömege körül forog, nem foglalkozik mással, emellett rengeteget edz.


Akkor kell kezdeni aggódni, hogyha már semmit nem eszel meg, sosem engedsz meg magadnak semmit. Például, ha elmentek kirándulni és még akkor sem eszel mondjuk egy gombóc fagyit, mert hizlal, akkor az már nem jó jel. Vagy ha már nem mersz enni semmit, mert attól félsz, hogy elhízol. Amíg csak arról van szó, hogy nem szedsz másodjára vagy hagysz pár falatot a tányérodon, vagy odafigyelsz arra, hogy milyen minőséget eszel, addig nem gond.

2018. jan. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm.
2018. jan. 30. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!