Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Érdemes antibiotikumot szedni?

Érdemes antibiotikumot szedni?

Figyelt kérdés
A zold kopet megvan, mivel volt fényérzékenységem a háziorvos elkuldott RTG és laborvizsgálásra agyhártyagyulladás gyanújával, felírt egy antibiotikumot ami arcureg, tudogyulladas, borbetegsegekre van. A gégész csodálkozott mert semmi bajom, azt mondta, csak egy kis influenza. A szines kopet miatt bakterialis felulfertozodes de mivel az arcuregek tisztak, nem tudom szedjem e az antibiotikumot. Lehet csak kárt okozna mert felso/also leguti fertozesem van. Gyogyszert csak hetfon vehetek ki legkozelebb? Mit gondoltok?
2018. febr. 2. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha felírta az orvos akkor valószínű szedni kell. A gégész meg mit szól bele? Ha bakteriális fertőzésed van arra antibiotikumot kell szedni.

"Csak egy kis influezna" Hát beszarok komolyan.

A kis influenza is át tud fordulni komolyabba úgyhogy én ha a helyedben lennék beszedném.

2018. febr. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De ez amit felirt arcureg gyulladasra van ill tudogyulladasra. Ezek engem nem erintenek. Nem felesleges igy?
2018. febr. 2. 14:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha influenza és nincs szövődmény, akkor felesleges, influenzára nem kell antibiotikum, de ha hörghurutod is van, akkor arra szerintem kell, talán ezért írta fel a háziorvosod.
2018. febr. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, minden bizonnyal horghurutom van, de nem erre kaptam az antibiotikumot, hanem arcureg es tudogyulladasra, ami nekem NINCS. Ezert nem tudom mi legyen
2018. febr. 2. 14:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Szedd be, mert bakteriális fertőzésed van, ezért kaptad.
2018. febr. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hörghurutra én is kaptam, ez arra is jó, szedd csak be ha az orvos felírta.
2018. febr. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!