Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kigyógyulhatok egy nap alatt...

Kigyógyulhatok egy nap alatt a betegségből? (SÜRGŐS)

Figyelt kérdés

Tegnap már nem éreztem túl jól magam. Ma pedig reggel 5 óra körül 38,5-öt mutatott a lázmérő. Rögtön megittam 3 csésze forró teát, és aludtam 2 órát. Azóta egyszer 36,5-ös volt a hőfokom, most pedig 36,9.

Ha egész nap teázok és néha langyos vizes tus alá megyek, akkor estére megjavulhat annyira az állapotom, hogy el bírjak menni egy születésnapra?



2018. febr. 3. 12:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Lázcsillapítót mindenképpen vegyél be. Borogasd a csuklód. Igyál teát, csavarj gyümölcslevet, egyél mézet. Plusz esetleg még pálinkával is megpróbálkozhatsz.


A lényeg a sok-sok folyadék. Pihenj és izzadd ki magad. Mérd két-három óránként a hőmérsékletedet.


Hát, az, hogy estére mennyit javulsz, az kérdéses. Egy lázzal nem kéne vacakolni. Egész nap inkább ágyban kéne feküdnöd.


Egyébként neked egy fél nap mióta egész nap? Az egész nap 24 órából áll. Majd, ha este 8-9-ig meg lesz a 24 óra ágyban töltés, akkor lehet valami eredmény.

2018. febr. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Lázcsillapítót NE vegyél be, mert még hőemelkedésed SINCS!


A csuklóborogatás LÓSZRT nem használ :D

2018. febr. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet estére újra felmegy a lázad. Jobb lenne ha nem mennél el megfertőzni a születésnapi társaságot. Ha ez influenza, akkor felelőtlenség terjeszteni.
2018. febr. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#2


Voltál te már lázas? Én most decemberben voltam. Szóval, ne p..fázz bele olyanba, amiről fogalmad sincs.


Olvass, hogy tanulj!!


[link]

[link]


"37-38 °C hőemelkedés

38-39 °C mérsékelt láz"


"Lázról 38 fok felett beszélünk, hőemelkedésről pedig 37,2 fok felett."

2018. febr. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ui.: Kérdező, ingadozó a hőmérsékleted, szóval ezt is vedd figyelembe.


Azóta mennyi a hőmérsékleted?

2018. febr. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pár napig maradj otthon, egyforma hőmérsékleten és kúráld magad, nagyon csúnya szövődmény lehet, ha nem fekszed ki a betegséget, és persze másokat se fertőzz el.
2018. febr. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

1 óra körül voltam 36,4 fokos, 2 körül lezuhanyoztam. Most vagyok 36,6.

A zuhanyzás miatt pedig jelentősen jobban érzem magam.

2018. febr. 3. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!