Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogy menthetném meg apám...

Hogy menthetném meg apám egészségét, életét?

Figyelt kérdés
Apámnak sok éve már,hogy cukorbetegséget állapítottak meg.Legalább 15-20 éve.Azt kell róla tudni,hogy mindent,és sokat eszik,szinte válogatás nélkül,emiatt meghízott,most kb. 120 kg körül lehet.Így kialakult több más betegség is mellette neki,pl. magas vérnyomás,pajzsmirigy problémák,legutóbb már a köszvényre utaló dolgokat produkált,és ezek mellett is szed még sok mindenre gyógyszert.A veséje sem százas már,ezt a doki mondta neki.És akkor még ott vannak a szemei is,az egyikre szinte nem lát,és a másik sem sokkal jobb.Van neki egy szatyra tele gyógyszerrel.Azt mondja nem szedi mindet,mert akkor már meg is halt volna.Viszont most olyan rossz állapotban van,hogy az ágyból is alig bír kikelni,maximum elmegy a fürdőszobáig,meg vissza,és már mindene fáj,mert szerinte köszvénye van.A baj az az,hogy dokihoz nem akar menni(mindig is utálta őket).Valahol meg is értem,mert katasztrofálisak az otthoni körülmények.pl. az egyik szemész,aki megműtötte lézerrel a szemét,az gyakorlatilag megvakította arra a szemére.(csak homályosan lát vele,csak árnyakat,személyeket nem ismer meg vele).És az évek alatt a gyógyszereit nem egyszer cserélték már ki.Nem tudom mit tehetnék,mert ha kihívnám a mentőket hozzá,vagy egy sima dokit,az érdemben nem tudna rajta sokat segíteni,mivel idáig is csak rontottak a helyzetén.Igaz ő maga is az életvitelével,az étrendjével hozzájárult ehhez,de az orvosok én szerintem félrekezelték,vagy nem megfelelően kezelték egyszerűen.Valakinek valami tipp,ami segítene apámnak legalább abban,hogy lábra álljon,és az általános közérzete javuljon?Sajnos az állapotát elnézve meg-megfordul a fejemben,mi lesz ha kapok egy telefont otthonról,hogy már.... :( sajnos ilyen rossz a helyzet. Egyébként nemrég múlt 50 éves,de én szeretném valahogy meghosszabbítani a még hátralévő életét,nem szeretném korán elveszíteni.Én külföldön élek,és közvetlenül nem tudok segíteni a mindennapjaikban,havonta kb. egyszer járok haza pár napra.
2018. febr. 12. 18:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Sehogy, ő amíg nem lesz komoly baja, addig le fogja szarni, hogy meghalhat.

Majd ha levágják a lábát, vagy kómába esik, utána TALÁN észhez tér - nem bizto.s

2018. febr. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!