Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől vannak, hogy hangok...

Mitől vannak, hogy hangok jönnek fel a torkomból?

Figyelt kérdés
Kb. fél éve hangok jönnek fel a gyomromból a torkom felé. Egyetemista vagyok és nagyon kellemetlen szokott lenni előadásokon úgy ülni, hogy a mellettem ülők mindig rám néznek, hogy ez meg mi... Gyanakodtam nyelőcsőszűkületre, de bővebben utánajártam, és az fájdalommal járna, viszont nekem nem fáj a nyelés. Aztán azt hittem, hogy csak sok a savam és azért van. Szedtem Espumisant, de az nem vált be, ugyanúgy előjött tőle. Ittam pH lúgosító teát. És most már csak a reflux maradt. Bár annak a tünetei sem felelnek meg. Nem tudok egyáltalán büfögni, lehet, hogy attól van. Megfigyeltem magamon, hogy ha túl sok édességet eszem, akkor hirtelen előjön. Vagy akkor ha stresszes vagyok, ami vizsgaidőszakban nem meglepő. Minden nap, vagy majdnem minden nap sportolok napi 20-40 percet. Egészségesen próbálok élni, de sokszor nem megy, hiszem egyetemistaként ez nem mindig kivitelezhető. 53 kg vagyok, 163 cm. 20/L. Voltam háziorvosnál is ezekkel a tünetekkel, és ő szó szerint kinevetett. Vagy azért mert nem tudta, hogy mi bajom, vagy valóban ritka az ilyen?! Egy ismerősömnek hasonló tünetei voltak és csináltattak nála kivizsgálást, és a képeken azt látták, hogy van egy görbület a nyelőcsövében, és ezért nem tud feljönni a gáz. Hová forduljak? Tudna valaki segíteni?

2018. febr. 13. 13:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia szerintem nem kell aggódnod ez mindenkivel előfordul. Nekem is van ilyen és tényleg elég kellemetlen tud lenni, de ez természetes. Tudod van amikor ilyen furi hang jön a hasadból és én megfigyeltem hogy ha nyitva van a szám vagy beszélek akkor a torkomon keresztül ez a hang feljön és így hallható. Egyébként elég vicces ilyenről írni de szerintem ez full normális.
2018. febr. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
(Első vagyok), ha az megnyugtat menj el ultrahangra vagy vizsgálatra
2018. febr. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nekem eddig nem volt, fél éve jött csak elő, és a családban is néztek, hogy ez mi. Senki nem hallott még ilyet. Étkezéstől lehet esetleg? Valamire érzékeny vagyok?
2018. febr. 13. 19:59
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem akarok hülyeséget írni de szerintem ez emésztés közben van, én legalábbis úgy érzem. Van hogy furán rámnéznek a barátaim ilyenkor de ekkor szokram feltenni a kérdést: “Mivan? Csak emésztek! Már ez is baj?” Persze jót röhögünk ezen.
2018. febr. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szia. Kiderult már hogy mi okozza? Ugyan ez van nálam is. Legtöbbször a gumicukor és a szénsavas üdítő váltja ki. De most hogy kisbabát várok így már az üdítők is. Mikor megemlitem barátoknak mindenki hülyének néz így még sem próbáltam orvosnak elmagyarazni hogy kit érzek. Konkrétan korog a torkom..
2019. ápr. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ez engem is érdekelne,hogy kiderült-e valami? Én is ugyanígy vagyok és nem hinném,hogy ez normális.Viccesnek nem mondanám,mert tényleg nagyon kellemetlen minden élethelyzetben :( Ha csukva van a szám,akkor is hangosan hallatszik-
2019. aug. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ugyanez a probléma. És a legrosszabb, h ilyenkor azt is hihetik az emberek h máshonnan jön a hang 🤔

Van vkinek azóta valami ötlete h mitől lehet?

2020. jan. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!