Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez a glükóz szint jó?

Ez a glükóz szint jó?

Figyelt kérdés

5,4 nekem és 6,1 ig normális és a doki azt mondta hogy figyeljek oda a szénhidrát bevitelre mert lehetek cukros. Ez komoly?

14/L

Es am ha szamit 168 cm 50 kg.


2018. febr. 15. 20:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Reggel, éhgyomorra volt ennyi, vagy napközben? Evés előtt, után, vagy mikor?
2018. febr. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Csak azért kérdezem, mert ez legfeljebb éhgyomri vércukérték esetén merülhet fel az orvosban, ilyen "értéknél".
2018. febr. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
"vércukorérték"
2018. febr. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Illetve, ha volt már cukorbeteg a családban, akkor lehet, hogy azért óvatosabb.
2018. febr. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Éhgyomor volt;)
2018. febr. 15. 21:33
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg akkor sincs baj, csak gondolom, óvatos, mert azért ez nincs messze a felső határértéktől.
2018. febr. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Es akkor szerinted mit ne egyek hogy elkeruljem a bajt?

Koszi a valaszat am😊

2018. febr. 15. 22:30
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, en cukorbeteg vagyok, nekem "megvan szabva", hogy naponta hány gramm szénhidrátot ehetek, de 5 étkezésre elosztva. Te nem vagy cukorbeteg, így igazaból az orvos, vagy egy diabetológus tudná megmondani, hogy konkrétan mire érdemes odafigyelned, vagy hogy egyáltalán "problémás"- e ez az 5, 4- es éhgyomri vércukorszint. Az biztos, hogy a túlsúly, mozgásszegeny életmód, stressz, meg még a jóég tudja megmondani mi minden vezethet cukorbetegséghez.
2018. febr. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg szerezz be egy vércukormérőt és akkor alkalmankent meg tudod mérni te is és legalább látod, hogy rendszeresen ennyi körül van éhgyomorra a vercukrod, vagy nem. De szerintem előtte azért beszélj a dokival, hogy szerinte érdemes- e, vagy alkalmankent úgyis megnezi ő. Szerintem azert nincs okod meg "pánikolni", de nem vagyok szakember, en sajnos, a "másik oldalról" ismerem a cukorbetegseget.
2018. febr. 16. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!