Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi okozhatja az erek megduzzad...

Mi okozhatja az erek megduzzadását a kézfejemen?

Figyelt kérdés

Az utóbbi pár évben tapasztaltam, hogy nagy hőségben megduzzadtak az erek a kézfejemen, de a hőmérséklet csökkenésével vissza is húzódtak (pl. ha az utcáról visszamentem a hűvös lakásba stb.) - Kb. két-három hete viszont a hőmérséklettől teljesen függetlenül megduzzadnak időnként, minden nap, változó időtartamra (néhány perctől több óráig). Nem megerőltetés az oka, mert akkor is előfordul, ha épp pihenek, max. az egeret nyomkodom vagy gépelek; illetve a kezemet vízszintesen tartva is megtörtént már, nem csak ha lógattam.


A válaszokat előre is köszönöm.



2018. febr. 16. 10:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is változika kézfejemen az erek állapota, de eddig eszembe sem jutott, hogy megfigyeljem, mitöl változik. Szerintem ez tök normális, ha mégis idegesít, keress fel egy kardiológust, Ö tudja vizsgálni az erek állapotát és a rugalmasságának megfelelöségét. Valamint valószinü azt is elmondja, min múlik, hogy megduzzadnak, vagy visszahúzódnak.
2018. febr. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nekem is így van....de nem foglalkozom vele.
2018. febr. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szerintem ha "tök normális" lenne, akkor mindenkivel előfordulna, és bármely életkorban, tehát gyerekkorunktól kezdve... Engem pont ezért idegesít, nem tudok nem foglalkozni vele, hiszen nem egy általános jelenség, amit mindenki megtapasztal.

Áprilisra van időpontom a kardiológiára, mindenképp rákérdezek. Csak gondoltam, hátha valaki tud valami okosat addig is.

2018. febr. 16. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!