Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Derékfájdalom? Rossz mozdulat?

Derékfájdalom? Rossz mozdulat?

Figyelt kérdés
2 hete rosszul mozdultam, aminek az lett a következménye hogy 3 napig alig tudtam lábra állni. Ülni vagy feküdni nem volt annyira rossz, de mindegyikhez hozzá kellett szoknom. Vagyis ha pl. ültem már fél órája, akkor felállni vagy lefeküdni az után nagyon rossz volt de csak úgy 5-10 percig utána viszont hozzászoktam a pozícióhoz. Nem egy ponton fájt, hanem úgy egy tenyérnyi területen, a derekam legalján középen. Sugárzó fájdalom is kísérte, a második napon már a lábszáramban is éreztem. Már volt ilyen többször régebben is, akkor is ugyan ilyen volt. Évente egyszer átesek ezen. Ki szerettem volna deríteni, hogy miért van ez. El is mentem a háziorvosomhoz, ő nem tudott rá semmi konkrétat mondani. Felvetettem, hogy nem-e lehet idegbecsípődés, amire azt mondta hogy akkor az az egyik oldalra csípődik be és azon az oldalon is fáj. De nekem meg pont középen fájt. Szerintetek mi lehet?

2018. febr. 18. 22:41
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Gerincsérvhez kapcsolódó, vírusfertőzés hatására létrejövő enyhe ideggyulladás elsősorban az ülőidegnél, kisugárzó fájás lehet a gerinc alsó táján is, a keresztcsontnál (iliosacralis izület).
2018. febr. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

sima gerincsérv, nem kell belelátni vírusfertőzést.

ígyenge a hátad hosszú évtizedek óta, a végső állomás a lebénulás, ellenszer csak a hátedzés

2018. febr. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

24 éves vagyok. Heti szinten 5-ször járok súlyzós edzésre, már vagy 4 éve. Hátamra is edzek ugyanúgy. Vagy erre másfajta edzés kellene?

2018. febr. 20. 06:14
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
rosszul edzel akkor
2018. febr. 20. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rosszul biztosan nem, de az elképzelhető hogy más gyakorlatokat is be kellene vennem. Mik lennének ezek?
2018. febr. 20. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!