Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 4. napja tartó hasmenés lehet...

4. napja tartó hasmenés lehet még vírusos eredetű?

Figyelt kérdés

Hétfő este kezdett el menni a hasam, láz, hányás semmi egyéb tünet nem jelentkezett. Igazából folyadékot tudok pótolni, van vizeletem is, ergo nem hinném, hogy ki lennék száradva (voltam már, és az nem ilyen volt...).

Én egy “egyszerű” vírussal számoltam, amit normaflore-ral, sodiorallal az elejétől kezeltem. Széntablettát nem ajánlották a gyógyszertárban, mert antidepresszánst szedek, és megkőtné, bár így kezdem érezni, hogy nem szívódik fel rendesen.

Ételt abszolút nem képes befogadni a belem (ropi, krumpli, háztartasi keksz), átfolyik rajtam egyszerűen.

A kérdés az lenne, hogy így péntekre virradólag ez lehet még vírus vagy orvoshoz kéne forduljak?

Sokan lehurroghatnak, de egyszerűen fóbiám van az orvosoktól, a kórház gondolatától is, nagyon sok élményem volt már, és többek közt az antidepresszánst is egy hányás-hasmenés, korház kombó után kellett el kezdenem szedni. Épp, hogy mostanában kezdtem el jobban lenni.


A válaszokat előre is köszönöm!


21/L



2018. febr. 23. 06:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem pár éve 5 napig tartott.

Semmi nem fogta meg a hasam, minden átfolyt rajtam.

Nagyon sok folyadékot igyál, fekete teát, étcsokit egyél.

A normaflore valószínű ide kevés, valami komplexebbet kellene...progastro, laktiv...stb.

Azért érdemes lenne felhívni a körzeti orvost!!

2018. febr. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Felhívtam az ügyeletet, ott még a smectat mondták opciónak, és ha nem javul 2-3 napon belül akkor viszont be kell feküdni...
2018. febr. 23. 14:07
 3/10 anonim ***** válasza:

Akkor próbáld meg a Smectát, nekem mondjuk semmit nem ért.

Jobbulást neked, remélem jobban leszel és nem kell a kórház!

2018. febr. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:) igyekszem, remélem azért használ a smecta, bár eddig inkább mégjobban meghajtott.
2018. febr. 23. 17:10
 5/10 A kérdező kommentje:

Most van a hatodik napja. Rácsörögtem az ügyeletre ők azt mondták, hogy ha nincs láz, véres széklet feleslegesen megyek be.

Továbbra sem vagyok kiszáradva, de a vízszerű hasmenés nem múlik, étel átfolyik rajtam.

2018. febr. 24. 20:15
 6/10 anonim ***** válasza:

Pedig ez már nagy baj!

Próbálj enni pár falat csirkéből főzött húslevest, hogy azért pár falat hús is legyen benne.

Kukoricasnacket is próbáld meg(pombar).

Fekete teát igyál még melegen, de csak lassan kortyonként, mert különben átfolyik rajtad.

A legfontosabb a probiotikum ( laktiv, normaflore, progastro, protexin...)

Holnap mindenképp elmennék legalább a körzeti orvoshoz, arra az időre meg immodiumot is bevennék.

2018. febr. 25. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen sajnos.:(

Úgyhogy most jönnek értem fel vidékről, hogy legalább ne egyedül kelljen kórházba mászkálnom, nem nagyon tudtuk elkerülni.:(

Igazából sajnos csak rosszabbodott, bármit eszek vagy iszok, átfolyik sajnos.

2018. febr. 25. 11:22
 8/10 anonim ***** válasza:
Tart meg a hasmenesed??nekem tegnap kezdodott 😕😕
2018. febr. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Tart sajnos, úgyhogy egészen valószínű, hogy nem vírus.:/


De széntabletta, rengeteg folyadék, ha futsz tőle, ha nem, menjen!! Én is csak azért húztam ki eddig mert, ha wcn is ültem legalább ittam!

2018. febr. 25. 12:45
 10/10 anonim ***** válasza:
Irtam uzit nem baj???
2018. febr. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!