Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tüdőinfarktus hogy alakul ki?

Tüdőinfarktus hogy alakul ki?

Figyelt kérdés

Számomra nem egyértelmű teljesen. Kórtanon azt tanultuk, hogy tüdőinfarktus csak az arteria bronchialis elzáródásával alakulhat ki (ami logikus is, hiszen az szállítja az oxigént és tápanyagokat a tüdőszövetnek). De mindenhol máshol azt látom és olvasom, hogy mélyvénás trombózis során leszakad egy vérrög, ami elzárja az arteria pulmonálist, tüdőembólia alakul ki, aminek a következménye a tüdőinfarctus.


Na most akkor, mi a helyzet?



2018. febr. 24. 16:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy tüdőinfarktus az a. pulmonalis embolizációja miatt alakulhat ki, ha a bronchialis keringés is elégtelen (pl. balszívfél-elégtelenség miatt), vagy az érintett tüdőterület valamilyen okból hypoventillált. A tüdő szerencsére igen oxigéndús környezetben létezik és a vénás vérben is van elég tápanyag, ezért az a. bronchialis elzáródása nem jár következményekkel, tüdőtranszplantációnál nem is szokták összekötni.
2018. febr. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. :)

Mondjuk ha jót akarok magamnak, inkább mondom azt, ami a jegyzetben van. :'D Bár megérzéseim alapján sántít egy kicsikét, vagy nem tudom.

2018. febr. 25. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!