Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Megfáztam! Holnapra hogyan...

Megfáztam! Holnapra hogyan kúráljam ki magam? Sürgős!

Figyelt kérdés
Holnap délután megyek szóbelizni abba az iskolába, ahol nagyon oda kellene tennem magam. Fáj a fejem, erre tudok bevenni gyógyszert, viszont folyton fújom az orrom és érzem, ahogy a takony folyik le a torkomon. Három szó után (mikor beszélek) elkezd égni a torkom és nem tudom befejezni a mondatot, csak ha nyelek egyet. Ilyenkor fáj is, ami látszik az arcomon és elég hülyén nézek ki. Tudtok ajánlani valami gyógyszert, vagy esetleg valami praktikát? Nagyon-nagyon fontos lenne! Előre is köszönöm.

2018. febr. 25. 11:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan gyógymód nem létezik, ami 1 nap alatt csodát tesz. Ha a garatod is fáj, arra a tömény sósvizes gargarizálás jó. Orrfolyásra az orrcsepp. Ha minden jól megy akkor se számíts 1 hétnél rövidebb időn belüli gyógyulásra.
2018. febr. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szóbeli előtt használj orrsprayt, torkodra szopogass el egy torokcukrot, fejfájásra fájdalomcsillapítót. Gondolom olyan 10-15 perc lehet a szóbeli, annyit kibírsz ezekkel.
2018. febr. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Ignis Subdialis ***** válasza:

Az ilyen esetekre kell tartani otthon Isoprinosine-t, ami az első jeleknél még pár óra alatt kihoz. Valamiért nálunk kevéssé ismert, Európában (és a hazai magán egészségügyben is) sokkal inkább. Ez egy antivírus, vírusos légúti fertőzésre is ajánlja a betegtájékoztatója. (Kb. minden légúti fertőzés vírusos, ezért nehéz gyógyítani, mert antibiotikumra nem reagál.) A gyógyszer hatásmechanizmusa, hogy beáll az immunrendszer mellé és úgy viselkedik, mintha ő is immunrendszer lenne, a vírus meg nem élőlény, különösebben így gondolkodni sem tud, úgyhogy csak azt "érzékeli", hogy itt egy nagy és erős immunrendszer, na pá. Persze képletesen. A lényeg, hogy amikor az első gyanús tünet megjelenik, egy kis torokszárazság, egy kis fájdalom, egy szipogás és megrémülsz, hogy nátha, a tünet erősségétől függően egy vagy két szemet le kell nyelni. Ha 5-6 órával később még mindig jelentkezik ilyen halvány tünet, akkor két szemet be. Ki kell tapasztalni. Kialakult tünetegyüttesnél már nem okoz ilyen látványos javulást sajnos.

Persze vényköteles, pedig a betegtájékoztatója alapján egy viszonylag szelíd szer, semmi komoly mellékhatás. De így ma már biztos nem jutsz hozzá. Annyit tehetsz, hogy a szokásos vírusos megfázásra javasolt gyógymódokat alkalmazod:

- több liter (lehetőleg meleg, cukor- és koffeinmentes) folyadék

- C-vitamin - minimum 1000 mg (erre itt a hivatalos kutatási eredmény, miszerint kialakult megfázásnál a nagyobb dózis segíti a gyógyulást: [link]

- D-vitamin (ezt ősztől tavaszig amúgy is szedni kell napi 1500-2000 NE mennyiségben)

- pihenés otthon

- torokfertőtlenítő szopogató tabletta a bakteriális felülfertőződés elkerülésére

Szerintem nem baj, ha a vizsgabizottság látja, hogy betegen mentél szóbelizni, legyen nagy sál a nyakad körül, zsepi a kezedben, még értékelhetik is az erőfeszítéseidet. ;)

2018. febr. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyomberes citromos tea csodakra kepes egy nap alatt is!!! Bele kell reszelni a gyombert a teaba!!!
2018. febr. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, aki írt! Nosit szagolgatok, vettem be C-vitamint, ittam Calcium sandozt, és mindjárt csinálok egy teát. Ha gyógyszertárban lehet kapni azt a gyógyszert, amit a harmadik válaszoló írt, holnap lehet hogy elmehetnék orvoshoz és könyörögnék hogy írja fel, de nem hiszem hogy összejönne. Amúgy anyukám gyógyszerész, ő nem aggódik különösebben. Na akkor keresek egy sálat ami megy a blúzomhoz...':)
2018. febr. 25. 14:45
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Holnapra reménytelen, én 2 hete vagyok náthás, köhögök, és egyéb nyalánkságok.

Szopogass valamilyen torokra való tablettát, gargalizálj sós vizzel, vegyél be egy Rubophent ha fáj a fejed és holnap jól öltözz fel ha kimész, sapka is legyen rajtad, mert nagyon hideg lesz, nehogy szövődményt kapj.

2018. febr. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tudom ,hogy már túl vagy rajta, de legközelebb,ha úgy érzed megfáztál,de még nem tort ki rajtad teljesen a betegség, kezdj szedni Lizin-C kapszulát, első két napon 3x3, 3x2 kapszulát, éhgyomorra, vagy két étkezés között, akkor hatékonyabb.
2018. febr. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! A szóbelim gyötrelmes volt és nem is remekeltem, mégis felvettek, aminek nagyon örülök!:D
2018. júl. 18. 21:34
 9/9 Ignis Subdialis ***** válasza:
Tök jó! Egyébként lehet kapni Isoprinosine-t mindenhol (gyógyszertárakban), mert más vírusos betegségekre gyakran adják is, csak valahogy a náthában való hatékonyságát illetően nincs tapasztalat és ha nem írják fel kezdődő megfázásoknál, akkor ugye nem is lesz. Írass fel, hogy legyen otthon. A hivatalos betegtájékoztatóban az indikációk között van a vírusos légúti fertőzés (és kb. minden megfázás vírussal kezd). [link]
2018. júl. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!