Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet pajzsmirigy alulműködés,...

Lehet pajzsmirigy alulműködés, ha az értékek rendben vannak, de a tünetek megvannak?

Figyelt kérdés

2018. márc. 1. 22:08
 1/8 anonim ***** válasza:
nem valószínű. érdemes pár hét múlva megismételni a vizsgálatot. Minden laborparamétert nézni kell, TSH, T3, T4, fTr4, antiTPO, antiTG
2018. márc. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az antiTPO, meg az antiTG mit mutat, miért kell?
2018. márc. 2. 12:58
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezek ellenanyagok, amiket a szervezet termel, ha valakinek autoimmun betegség (az ún. Hashimoto-thyreioditis) váltja ki az alulműködést. A legtöbb betegnél (kb. 95%) magas az aTPO-szint. Az aTG-szint "csak" 30-85%-nál emelkedett. (Az egyik labor oldaláról írtam ki a százalékokat; utóbbinál elég nagy a szórás, nem tudom, miért.)


Az eredeti kérdésre a válasz: igen, lehet. Bár kérdés, hogy mik azok az "értékek", azaz miket mértek pontosan.

Általában csak TSH-t szoktak elsőre. Ha az a normál tartományon belül van, akkor nem foglalkoznak vele tovább. Pedig a betegek kb. 10%-ánál már fennáll a pm-alulműködés, de a TSH-szint még normális.

Hashimoto esetén pedig _több év_ is eltelik, mire a TSH megemelkedik. Az aTPO-szint már sokkal hamarabb jelzi a gondot - de azt meg nem szokták vizsgálni, ha jó a TSH.

Csináltasd meg privátban, csak 2000 Ft, mert nagyon nem mindegy, hogy milyen magas aTPO-szintet kezdesz el "kezelni". (Igen, sajnos te magad, mert a hagyományos orvosok nem foglalkoznak vele. Maszekok között már van néhány üdítő kivétel.)

2018. márc. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az antiTPO-m egyszer megemelkedett nagyon, de akkor lime-kóros voltam. Azóta antiTPO, TSH, T3,T4 normál értékeken belül van. Voltam egyszer maszeknál, felírt 25mg tiroxint , de nem szedtem.A doki állítólag az egyik legjobb Mo-on.
2018. márc. 3. 20:26
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mikor volt utoljára laborod. De legalább évente érdemes nézetni, inkább gyakrabban, mondjuk fél évente.

Ha most is jó minden érték, és mégis vannak tüneteid, akkor passz. Csak azt tudom elképzelni, hogy más probléma okoz ilyen tüneteket (vagy más problémák...)

Pl. a vashiány okozhat fáradtságot és memóriaproblémát, plusz hajhullást is.

Vagy a mellékvese-kimerülésnek is hasonló tünetei vannak. Szóval el kellene kezdened "kinyomozni", mi a probléma.

2018. márc. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Félévente van laborom, és rendben van minden. Mellékvese vizsgálatot melyik szakorvos csinál?
2018. márc. 4. 01:40
 7/8 anonim ***** válasza:
endokrinológus
2018. márc. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ő írta fel a tiroxint...
2018. márc. 5. 00:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!