Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valószinüleg pajzsmirigy...

Valószinüleg pajzsmirigy problémám van. Ha szedek rá gyógyszert, lehet olyan mellékhatása, hogy pattanásos lesz az arcom?

Figyelt kérdés

Röviden annyi a lényeg, hogy minusz közeli fokokban is melegem szokott lenni és nagyon izzadok. Többen is valószínüsitették, hogy ez pajzsmirigy probléma és vérvétel plusz gyógyszer szedéssel ez megoldható.


Viszont, mivel a pajzsmirigynek köze van a hormonokhoz, és végsősoron a gyógyszernek (gondolom) erre lesz hatása, félek, hogy újra előjönnek a pattanásaim amik szerencsére az elmúlt 1-1,5 évben szinte teljesen magától eltűntek. Jogos az aggodalmam, vagy mire számíthatok? Elsősorban tapasztalt emberek, vagy szakértők véleményére vagyok kiváncsi.



2018. márc. 9. 11:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Benne vagyok a facebook pajzsmirigy csoportjában, de senki nem panaszkodott, hogy a gyógyszer vagy pajzsmirigy alulműködés miatt pattanásos lenne. Gondolom alulműködő vagy, és tyroxint fognak felírni, annak nincs ilyen hatása. Magának a betegségnek szokott lenni olyan hatása, hogy valakinek érzékeny a bőre, vagy könnyen kiszárad stb. de pattanásosságról még nem hallottam.

De ha szedni kell a gyógyszert, úgyis be kell szedned.

2018. márc. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszonom ez kicsit megnyugtatott. Bár ha szedni kell es tudnam hogy esetleg rossz mellekhatasa van akkor inkabb nem szedném.
2018. márc. 9. 12:40
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha esetleg tapasztalsz mellékhatásokat, megbeszélheted az orvossal, hogy írjon fel mást. Általában Letrox-ot szoktak felírni, de ezt sokan nem szeretik, a vivőanyag szokott problémát okozni, de van L-thyroxn is, én azt szedek, illetve vannak nem tb támogatott pajzsmirigy bogyók is, azok drágábbak, de sokan arra esküsznek.
2018. márc. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!