Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Folyamatosan böfögök étkezések...

Folyamatosan böfögök étkezések után. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyre gyakrabban előfordul, hogy étkezések után nem sokkal folyamatos böfögési inger tör rám, ami általában órákig tart. Nem belülről jön, hanem valahonnan a torkomból. A mellékel képen bejelöltem, hogy pontosan honnan.

[link]


Nem emlékszem pontosan, hogy mióta tart, de ha jól emlékszem, egyszer volt egy nagyon csúnya torokgyulladásom. Ha emlékezetem nem csal, azóta történik ez velem, de utánanéztem neten is, és elég sok helyen olvastam a refluxról, mint lehetséges betegségről, azonban különösen nem érzem, hogy égne a gyomrom, és rennie sem használ semmit, viszont a kellemetlen puffadt érzés megvan.


Ez az egész, az idő múlásával egyre rosszabb lesz. Múltkor például teleettem magam, és a folyamatos böfögés miatt hányingerem lett, aminek a vége az lett, hogy kidobtam a taccsot.



2018. márc. 14. 18:53
 1/6 A kérdező kommentje:
Végülis a kérdésem lemaradt. Milyen orvoshoz forduljak? Mivel az egész a torkommal kapcsolatos, fül-orr-gégészre gondoltam első körben, de mivel emésztési probléma is lehet, ezért nem vagyok biztos a dologban.
2018. márc. 14. 18:55
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem eszel túl sokat, túl gyorsan? Mert attól szokott böfögés lenni. Lenyeled a levegőt, ahogyan írod is, kellemetlen puffadt érzésed van. Próbálj meg lassabban enni, alaposan megrágni az ételt. Ha akkor is böfögsz, menj orvoshoz.
2018. márc. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Első körben háziorvos, ő majd megadja a megfelelő beutalókat.

Szerintem egyébként gasztroenterológia, esetleg gyomortükrözés lesz belőle, ha a tüneti kezelések (puffadáscsökkentő, savgátló) nem segítenek.

2018. márc. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy és hány kiló? Az epéddel nem volt gond sose? Mindenesetre egyél kisebb adagokat és nyugodt körülmények között.
2018. márc. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
22 éves vagyok, és 110 kiló körül, ami a 190centis magasságomhoz társítva annyira nem vészes. Van egy kis túlsúlyom, de nem mondanám kövérnek magam. A túlzottan nehéz, és fűszeres ételek soha nem voltak rám túlzottan jó hatással, de ebből soha nem volt egy-egy kellemetlen szagú szellentésen kívül.
2018. márc. 14. 19:30
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem zár jól a gyomorszájad. Gasztroenterológushoz menj el. Lehet még nem okoz tüneteket a reflux, de lehet akár rekeszizom sérv is. Ezt ki kellene vizsgáltatni.
2018. márc. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!