Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Májnagyobbodás (Hepatomegalia)...

Májnagyobbodás (Hepatomegalia) feltétlen jár májgyulladással (hepatitis)?

Figyelt kérdés

Üdv!


Sok hónap szenvedés után végre kiderült, hogy mitől is vagyok sokszor rosszul, vagyis minden nap rosszul.

Hasi CT eredményen "a hepar nagyobb, bal lebenye a lépig húzódik" szerepel.


Elég komoly bajaim vannak de az orvosok eddig nem igazán vették komolyan, remélem ezek után elhiszik a sok rosszullétet, hányingert, hányást, gyengeséget stb...


Sajna amilyen csodálatos a magyar egészségügy jelenleg úgy állok, hogy még magánban is 3 hét mire gasztróra jutok.... lehet inkább megpróbálok belgyógyászatra menni, oda talán 1 hét alatt mehetek magánba.


Esetleg ha valaki olvassa ezt és volt műjnagyobbodása, májgyulladása az írhatna 1-2 tapasztalatot, tanácsot!


2018. márc. 19. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Van olyan alkati variáció, amikor a máj bal lebenye a lépig ér, nem kóros.

A máj alsó széléről mit írnak, az meddig ér? Meghaladja a bordaívet?

Milyenek a laborértékeid?

2018. márc. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Arról nem írtak semmit, de a CD-n meg tudom nézni amit adtak :)


Labor eredményem csak vesefunkciós van friss.

Az sem lett a legjobb, kicsit alacsonyabb az eGFR és kicsit magasabb a kreatinin.

Pár hónapos teljes vérképnél a GOT és GPT teljesen jó, viszont a Lipáz és Amiláz értékek már 1 éve (ha nem több) magasak. Lipáz a duplája, amiláz csak 20-25%-al több.


Fáj a hasam mindenhol szinte, meg a beleim.

Féltem, hogy majd vastagbéltükrözés is lesz de ezek szerint nem, mert kimutatta volna a CT a gyulladást illetve a polipokat.

Lehet csupán attól fájnak a beleim, hogy a kaja félig megemésztetlenül megy le.

Hol szorulásom van hol pedig f*s*k mint az albán szamár.


Bal bordaív alatt viszont szokott fájni, hol kevésbé hol nagyon.

CT-n ez áll: "látótérbe került mellkasi szeleteken bal oldalon látható egy residualis jellegű kötegárnyék"

Szóval lehet, hogy még felette is van, csak nem látni mert ugye kb szív közepétől van a CT felvétel.

Ezt is pofázom már az orvosoknak hónapok óta, hogy bal oldalt olyan mintha egy lufi lenne a bordáim alatt de csak legyintenek rá.


29 éves vagyok de úgy érzem magam mint egy 92 éves.

Reggelre úgy kelek fel, hogy leizzadtam mint a ló, nincs kedvem semmihez, gyenge is vagyok, könnyű fizikai "munka" után is le kell feküdnöm úgy elgyengülök. pl.: 15 perc szobakitakarítás.


munkahely így ki van zárva, az 500 méterre lévő orvosi rendelőbe kocsival kell mennem mert bringázni sem tudok, pár éve meg bejártam fél Magyarországot bringán :(


Lehajolni sem igazán tudok mert iszonyatos nyomásérzés van a mellkasomban, hasamban.

Nem kapok levegőt, és extra systoléim vannak.

Ha többet eszek egy kicsit akkor már egyből rosszul vagyok, de sokszor a reggeli éhgyomori étkezés a legrosszabb, volt már, hogy meg kellett magam hánytatni.


Fáj a fejem, fáj a hátam, zúgnak a füleim, viszketek.

És ehhez hasonló kellemes élményekkel kell élnem nap mint nap már 1 éve kb.

De már nagyon elegem van belőle.

Az még hagyján, hogy nem tudok melózni, pénz nélkül még elboldogulok valahogy de már az is, hogy az udvarra alig tudok kimenni és egész nap a 4 fal között kell lennem az már nagyon rossz, főleg, hogy lassan itt a tavasz...


Hosszú lett, bocsi, de jól esik kiírnom magamból hátha valaki tud valamit segíteni addig is ameddig el nem jutok egy NORMÁLIS orvoshoz.

2018. márc. 19. 23:13
 3/5 anonim ***** válasza:
A vörös és fehérvérsejt számaid milyenek lettek? Normális, vagy lett változád?Nagyon kíváncsi lennék. Köszi
2018. márc. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Jók, vagyis a normális értékhatáron belül, igaz mindegyik egy kicsit közelebb van a minimum szinthez.


Mire lehet ezekből következtetni?

2018. márc. 19. 23:49
 5/5 anonim válasza:
Kérdező, azóta mi a helyzet veled?
2023. febr. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!