Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges, hogy ásványok...

Lehetséges, hogy ásványok hiánya miatt az ozmózis hatás elvén nem marad meg a víz bennem? Hogy a sejtek nem vesznek fel elég folyadékot?

Figyelt kérdés
Nem szedek gyógyszert, nem kávézok, nem cigizek, napi 2 liter tiszta vizet iszok, és a kezem, arcom száraz. Ja, cukros sem vagyok. És ha mondjuk elfelejtek inni, csak egy liter megy le egy nap esetleg, másnap olyan száraz a tenyerem, mintha más ember nem ivott volna egy hétig. Legsúlyosabb esetben berepedezik, és olyan, mintha hámlana. És általában a jobb tenyerem jobban kiszárad olyankor.

2018. márc. 20. 23:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem hinném.

Nekem mindig télen szokott kiszáradni a bőröm - száraz a benti levegő, kint a hideg és a szél viseli meg. Talán vitaminhiány is belejátszhat. Tavasztól őszig semmi baja, pedig nem szoktam nagyon sokat inni még nyáron sem.

2018. márc. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Keveset iszol és nem használsz hidratáló krémet
2018. márc. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kb 7-8 napig csináltam, hogy napi 4 litert ittam, ugyanúgy ki is jött, és száraz maradt a bőröm. Egész nap rohangáltam a wc-re. Krémezek is. A probléma az, hogy amit megiszok, az fél órán belül ki is jön. Még arra is gondoltam, hogy a szervezetemnek elég a víz, csak a bőröm száraz. De ez meg azért nem igaz, mert régebben nem volt ilyen, plusz ha kicsit nem iszok, máris szárazabb a bőröm. Viszont ha többet iszok, nem lesz nem-szárazabb, ahogy logikus is lenne.
2018. márc. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Próbálkozz azzal a fiókkal, ami el a kérdést írtad
2018. okt. 1. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Így megfelel? Remélem jobban érzed magad, hogy bejelentkeztem, és újra leírtam: Kb 7-8 napig csináltam, hogy napi 4 litert ittam, ugyanúgy ki is jött, és száraz maradt a bőröm. Egész nap rohangáltam a wc-re. Krémezek is. A probléma az, hogy amit megiszok, az fél órán belül ki is jön. Még arra is gondoltam, hogy a szervezetemnek elég a víz, csak a bőröm száraz. De ez meg azért nem igaz, mert régebben nem volt ilyen, plusz ha kicsit nem iszok, máris szárazabb a bőröm. Viszont ha többet iszok, nem lesz nem-szárazabb, ahogy logikus is lenne.
2018. okt. 3. 16:42
 6/6 anonim ***** válasza:
Van egy jó cikk fenn a weben a vízháztartásról. Nem elég vizet inni, kerülni kell a sült ételeket is, és ami bennem megragadt, hogy a koleszterinszinttel függ össze a sjtek vízvisszatartási képssége. Ha egészséges ember nem jut elég folyadékhoz, a szervezet növeli a koleszterinszintet a vízvisszatartás érdekében. Saját tapasztalat is összecseng ezzel, mágnesmatracozás kihajtja a koleszterint és szárazabbnak, szomjasabbnak is éreztem magam - amellett, hogy tudom, előtte és utánai is vizet kell inni, mert azt is hajtja. Én úgy éreztem, a jó szalonnára nagyon ki voltam éhezve. Valószínűleg a zsírszegény étkezés túlzásba vitele is száraz bőrt eredményez. (De a Roaccutan szedése garantáltan...)
2019. aug. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!