Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A nyelvem két oldalán piros...

A nyelvem két oldalán piros foltok vannak és fájnak. Ez milyen vitamin hiányára utal?

Figyelt kérdés
Plusz az ajkaim is nagyon cserepesek hónapok óta pedig csak ajakápolót használok semmi rúzst. Abból is kipróbáltam 5 félet de nem múlik el. B és D vitamint szedek. Vérszegény nem vagyok.
2018. márc. 26. 14:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Elterjedése mögött általában a legyengült immunrendszer, kezeletlen cukorbetegség vagy tartós antibiotikum-szedés áll. Első tünetként piros foltok jelenhetnek meg a nyelven, majd ezeken alakul ki a gombatelep. A foltokat lassan lepedék borítja, mely súlyos esetben összefüggő réteget képezhet.
2018. márc. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mit tudok tenni? 3.hónapja kaptam 1.héten keresztülelég sok antibiotikumot. Mellé rengeteg cukrozott ételt. Azóta szedtem 2 levél probiotikumot és cukormentes diétán vagyok. Gyümölcsöt is minimalizáltam.
2018. márc. 26. 16:44
 3/3 A kérdező kommentje:
Cukorbeteg nem vagyok az 100%.
2018. márc. 26. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!