Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Rokkantsági járadék mikor...

Rokkantsági járadék mikor derülhet ki ebből valami?

Figyelt kérdés
Most márciusban voltam felül vizsgálaton. Ma kaptam levelet,hogy 50%-os egészségügyi károsodásom van. A papíron az állt,hogy majd 2021-03 hóban kell újra megjelennem. Ez azt jelenti,hogy kaphatok valamennyi pénzt? Ha igen akkor ezt mikor fogják folyósítani? Az interneten talált táblázat szerint C2 kategóriába tartozom. Van rá esély,hogy kapok valamit?

2018. márc. 27. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Rokkantsági ellátás utáni kérelmet kell benyújtani a nyugdíjfolyósitó felé. Ők bírálják el hogy kapsz e illetve hogy mennyit kapsz. Ez függ a munkában eltöltött időtől.

Ha az elmúlt 3 évben nem volt munkaviszonyod, akkor rokkantságit nem fogsz kapni. Ebben az esetben nem tudom, hogy hova kell menned, de akkor is jár valami rehab járadék.

De nem értem, a bizottságon felvilágosítanak mindenkit!

2018. márc. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Volt munkahelyem jelenleg állást keresek így most nincs. A bizottság semmit se mondott. Elmentem megvizsgáltak aztán mondták,hogy kész vagyok mehetek haza. Azóta semmi információt nem kaptam. Nem tudom sajnos,hogy ez hogyan megy a neten se találtam sok információt. De köszönöm szépen a választ!
2018. márc. 27. 15:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy hogyan, mi alapján kerültél bizottság elé?

Ahhoz, hogy valakit bizottság vizsgál, ahhoz beutaló kell. Ki írta a beutalót, illetve ki küldött el felülvizsgálatra?

Nem tudom az elmúlt években változott e, de ahhoz, hogy a nyugdíjfolyósító rehabilitációs, vagy nyugdíjszerű ellátást folyósítson, 10 év munkaviszonynak meg kell lenni, és nem maradhat ki a megállapítás előtti három év.

Illetve lehet 10 év munkaviszonynál több is, de ha az elérést megelőző három évben nem volt munkaviszony, akkor az ellátás utáni kérelmet elutasítják. Én is így jártam. Aztán talpaltam orvostól orvosra, hogy bebizonyítsam, hogy a rokkantságom már korábban elértem.

Ha a nyugdílyfolyósító nem fizet, akkor nem tudom hova kell menni, az önkormányzathoz vagy az államkincstárhoz, de akkor is jár 28 ezer forint körüli összeg. + ha súlyos fogyatékosságban is szenved, olyan 20 ezer forint körüli, de ezt az államkincstár folyósítja, és ott is kell kérvényezni. Persze ez utóbbi csak is pofára megy! Nekem hiába van diagnosztizálva csontelhalás a lábamban, sem ezt, sem a parkolókártyát nem adják.

2018. márc. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A házi orvos adott egy 4 oldalas nyomtatványt. Amit bevittem a kormányablakba. Voltam Miskolcon(miskolci vagyok) a bottyján János utcára, és ott mondták,hogy a rokkantsági járadéknak úgymond nem kötelező a munkaviszony elég ha 3 hónap be dolgozott idő van. Nekem ez megvolt utána fokozatosan romlott az eüi állapotom. Velem született gerinc betegséggel és borda hiányossággal születtem illetve csigolya rendelenességem is van + pár kisebb betegség is. A bizottság 2 emberből állt, egy orvosból és egy aszisztensből. Megvizsgáltak és mondták,hogy mehetek haza, előtte persze voltam orvosoknál és vittem a leletet és a kinyomtatott röntgen felvételt. Nagyjából ennyi.
2018. márc. 30. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!