Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet a bajom? Laktóz...

Nahoa kérdése:

Mi lehet a bajom? Laktóz érzékeny vagyok tényleg vagy sem?

Figyelt kérdés

Úgy kezdődött elkaphattam a hányás-wc-re járós betegséget. Fel voltam puffadva és a többi. Egy hét után ittam újra tejet, akkorra már elmúlt, de végül újra kezdődött az egész. A doki azt mondta, hogy ha megint előjön ez, küld kivizsgálásra... Na már most tisztában vagyok vele, bármikor kialakulhat a laktózérzékenység, ellenben tudni kell rólam én nagy tejes vagyok, örököltem ezt ><.

Visszatérve a témára, nem ittam egy darabig tejet, aztán rá kb másfél hétre egy kapucsínt és aztán délután egy lattet ittam, akkor is éreztem, valami nincs rendben.

Ekkor döntöttem, hogy kérek időpontot, legyen kivizsgálás. Viszont tovább tesztelgetem most a dolgokat. Kaptam egy laktózos tabit, amit bevettem és okés volt minden. Rá két napra úgy döntöttem, megnézem, mi van, ha tényleg rendesen iszom meg a tejet... és semmit sem tapasztaltam. Most este is így tettem, semmi reakció. Ismerősöm szerint lehet raktározódik most ez bennem, és aztán hirtelen megint nem lesz jó a tej fogyasztás... Ez igaz lehet?

Remélem érthetőn írtam le és valaki tudja a választ! :)



2018. márc. 28. 22:49
 1/4 anonim ***** válasza:
El kell menni egy lektóz intolerancia vizsgálatra, és kiderül minden.
2018. márc. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
laktóz
2018. márc. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szerintem érdemes elmenni gasztroenterológushoz, ott megcsinálják a laktóz "tesztet", ha az pozitív akkor laktóz intoleranciád van mely a enzimhiány miatt alakul ki. Amennyiben negatív lesz,arra lehet következtetni hogy tejfehérje allergiád van ami jóval rosszabb , genetikai alapon , máshogy reagál az immunrendszer(nekem is az van).


Kis szösszenet, amit a dokik mondtak nekem:

Csak és kizárólag az anyatejet tudja megemészteni az emberi gyomor, hisz az a normális. Az, hogy más emlős (állat) tejét issza az ember az egészséget károsító. Azért van ennyi tejérzékeny ember,mert egyre jobban finomítják ezeket az anyagokat, és egyre durvábban reagál rá a szervezetünk.

2018. márc. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahogy tejérzékeny nagylányom mondaná, csak az ember az egyetlen olyan állat, aki más emlős emlőváladékát issza.

durva, de igaz

2018. ápr. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!