Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aranyér mikor jön helyre?

Aranyér mikor jön helyre?

Figyelt kérdés
15 és fél éves fiú vagyok ,már kicsi korom óta aranyerem volt ,de helyrejött ,viszont nemrég beteg lettem és nagyon megkeményedett a székletem emiatt aranyerem lett ismét és vérzett is akkor egyszer ,viszont érződik egy csomó a végbélnyílásnál és az mikor fog elmulni ? A székletemmel nimcs gond ,jó az állaga ,akkor az egyszer keményedett meg láz miatt..... ,,,, próbáltam hídat csinálni ,de nem ment az sem mert fáj az aranyerem olyankor is , mikor jön helyre az aranyér ? A csomócska kb fél kukorica szem nagyságú lehet ...

2018. ápr. 3. 00:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Kenegesd reparon kenőccsel és ne csinálj hidat meg semmi megeröltető dolgot, pl. Emelés, felülés, sulyzós edzés stb. Meleg vizescfürdő jót tehet még. Igyál sok folyadékot és rostos ételeket hogy ne legyen kemény a székleted és ne kelljen erőlködni mert úgy nem múlik el. Ez a jövőre is igaz. Ha betartod amit írtam 1-2 hét.
2018. ápr. 3. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csípős ételeket is kerüld. Alkoholt sem szabad inni mert értágító. Tudom 15 vagy de van aki már szokott akkor.
2018. ápr. 3. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! Nem kell aggódjón az utolsó válaszoló ,nem iszok és nem is fogok még később sem csak mértékkel és ritkán !
2018. ápr. 4. 08:59
 4/6 anonim ***** válasza:
Kitartás, èn is szenvedek vele, pedig 19 èves fiú vagyok :/ nagyon kellemetlen.
2018. ápr. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szia! Én is hasonló cipöben járok 16 évesen és nekem 3 is van. Az egyik asszem ilyen véna tágulat. Sok orvosnál voltam, de mütétre nem vállalnak 18 alatt. Én a reparon kúp, aurobin kenöcsöt, meg a detralex gyógyszert ajánlom ami érfal erösítö. Az aurobin kenöcs receptre van, és szteroidos, és fájdalom csillapító hatásu is, nekem ez vált be. Csipös ételeket nem ajánlom, mert egy hasmenéssel “kombinálva” , elég fájdalmas helyzetet okoz. Én úgy szoktam kezelni hogy ha már volt reggeli wc, akkor berakom a kúpot, majd a kenöccsel is bekenem, majd este fele szintén ez. Detralexet is napi szinten, hogy ne is tudjon rosszabbodni. “Szerencsére” az aranyér csak akkor kellemetlen ha kint van. Neked a fèl kukorica méretüvel még nem kell aggódni, helyre fog jönni ezzel a terápiával amit írtam. Azonban ha már egyszer volt, az valószinüleg meg is marad, így èrdemes akkor is kenegetni, detralexezni, ha nem okoz tüneteket. Melegvizes ülöfürdö szintén jót tesz. Széklelés után, ajánlom a nedves törlökendöt, vagy bevizezett wc papirt, hogy ne dörzsöld ki, vagy sértsd meg vele.A vértöl ne félj, bármennyire ilyesztö is, nem fogsz elvérezni. (Mondom ezt èn, aki majdnem besz.rt mikor elösször volt :D ) Nagyjábol ennyi, szerintem amiket leirtam, használni fognak, jobbulást. :)
2018. ápr. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat ! Mostmár kezdett helyrejönni :) ,köszi mindenkinek ,és jobbulást és gyógyulást mindenkinek !
2018. ápr. 11. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!