Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vannak itt autoimmun betegek?...

CsAnita23 kérdése:

Vannak itt autoimmun betegek? Raynaud, sjögren stb

Figyelt kérdés
Ìrnátok magatokról? Hogy derült ki? Mik voltak a panaszok? Hogy èlitek az életeteket?
2018. ápr. 9. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:

SLE, tudtam, hogy az vagyok, mert dédmama, nagymamám és anya is az volt.


Fiatalkorban növekedési fájdalmam volt sokszor, de az még elment.

Ám lassan tíz éve rengetegszer fájnak az ízületeim (arthritis melléktünete), térd, hát, gerinc, csípő, ujjak.


Elmentem vizsgálatra - hiszen tudtam, hogy hordozó vagyok -, ott kimutatták, hogy igen, SLE kezdő stádium.


Életem: élem rendesen, sokszor nem okoz panaszt, de frontoknál alid bírok járni, a térdem, csípőm iszonyúan fáj. Télen vagy kicsit hűvösebb időben pedig nem bírom mozgatni az ujjaimat, negyed óra után úgy "elgémberednek". Kész kínszenvedés behajlítani vagy épp kinyújtani.


Egyelőre ezek a tüneteim, de gyereket nem válallok, mert mama és anya is utána lett rohamosan rosszabbul (folyamatosan romlott az állapotuk), és szülés után már 14 évig sem éltek.

2018. ápr. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És hány éves vagy? Gyógyszert kell szedned?
2018. ápr. 10. 18:04
 3/5 anonim válasza:
SLE-es vagyok, na meg ami vele jár ( raynaud, mitralis prolapsus, nephrosis syndroma, polyartritis, reumatoid arthritis). Most 34 éves vagyok, 2011-ben derült ki a betegségem. Addig az enyhe náthán kívül soha semmi bajom nem volt. 2011- ben elkezdett sokat fájni a csukló- majd az ujj izületeim, de nem vettem róla tudomást. Utána egyik nap elkezdett fájni a derekam, ami 1-2 nap alatt kiterjedt az összes hasi szervekre, még feküdni is alig tudtam, annyira fájt. Háziorvos azt mondta, gyomorfekély, kaptam rá gyógyszert, de a következő héten 5 kilót híztam, ami elég látványos volt (mivel alapból 47 kiló alig vagyok). Visszamentem háziorvoshoz, vizesedtem, sürgősen beutalót kórházba, ott már minden vizsgálatnál soron kívül fogadták. A vesék elég vacak állapotban volt. Vesebiopsziát csináltak. De még meg se jött az eredmény, tüdőgyulladást kaptam. 3 hét kórház. Az után fejezetek a lábbujjaim hideg hatására. Szóval derült égből villámcsapásként ért az egész. De egy év alatt lecsengett. Azóta szültem egy egészséges gyereket és teljesen egészségesen, gyógyszerként Éden élem napjaikat. 4 havonta kell járnom Debrecenbe kontrollra. Úgy élem az életem, mint azelőtt, mielőtt kiderült a betegségem.
2018. ápr. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Utolsó vagyok.

Gyógyszermentesen élem napjaikat.

(Ez az okos telefon túl okos, visszaolvastam amiket írtam, és érdekesen javított.)

2018. ápr. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem félsz hogy a gyerekednek rosszabb lesz?
nov. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!