Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gócos mandulagyulladás esetén...

Gócos mandulagyulladás esetén nincsen semmilyen kezelés? Csak mandula eltávolítás?

Figyelt kérdés
Kb 2 éve fáj a torkom, vissza-visszatér hiába a sok szopogatós fájdalomcsillapító, torokfertőtlenítő.
2018. ápr. 10. 14:56
 1/8 szamo77db ***** válasza:
Igen, velem is kínlódott az gégészem hosszú ideig, tabletták, öblögetések, ecsetelések, de aztán elkezdett hullani a hajam, fájtak az ízületeim és folyt a genny a manduláimból. A laborom borzalmas volt, az orvosom így szólt: nincs tovább semmilyen kezelés, műtét van!
2018. ápr. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia! Mennyi ideig voltál otthon és milyen hamar épültél fel? Állítólag felnőttet nagyon megvisel ez a műtét. Azóta rendbejöttél? Nincs torokfájás?
2018. ápr. 11. 10:10
 3/8 szamo77db ***** válasza:
Az érzéstelenítés után a műtéti terület nagyon fájt, egy hétig tartottak bent az osztályon. Mikor hazaengedtek végre, akkor is vigyázni kellett, hogy mit eszem. Két hétig főtt szafaládét és burgonyapürét ettem. Tehát ez összesen 3 hét a műtét után. Utána sokkal jobb lett. Volt a műtét után néhány kósza garatgyulladásom, de ez sokkal gyorsabb lefolyású, mint a mandulagyulladás és nem is viseli meg annyira az embert. Továbbra is kerülöm a jégbe hűtött kólát, a fagylaltot. A középút a helyes.
2018. ápr. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Szép hétvégét!
2018. ápr. 13. 09:43
 5/8 szamo77db ***** válasza:
Bocsi elírtam! Tehát helyesen: "az érzéstelenítés elmúlta után a műtéti terület nagyon fájt".
2018. ápr. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 szamo77db ***** válasza:
Szép hétvégét neked is! És ha nincs más hátra, akkor műtét. Utána sokkal jobb lesz, hidd el. Ha már gócos a mandula - mint nekem is volt - akkor nincs mit tenni. Állítólag idővel a szívet is károsíthatja.
2018. ápr. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Végre túl vagyok rajta, 6 hete vették ki!
2018. okt. 7. 16:58
 8/8 anonim válasza:

Kedves kérdező, a mandulád kivételekor a vérvételi leteteidben voltak csúnya értékek vagy rendben volt?


Nekem is ki akarják venni a mandulámat, holott minden vérvétel, mandulából vett minta negatív. Ettől függetlenül fehér váladákot tudott nyomni az orvos a mandulámból 2 alkalommal is, de a 3. alkalommal már nem tudott. A torkom viszont fáj 2 éve, könnyen megfázok, illetve folymatosan terjedő foltos szőrhullás van a szakállamban.


Volt valami a vérvételedben vagy a manduládból vett tenyésztésben? Ha igen mi?

Vagy csak tipp alapon lett kivéve a mandula?

Mikor visszatért a torokfájdalom az megmutatkozott mindig a vérképben vagy a tenyésztésben vagy csak simán fájt?

Esetleg tudsz/ tudtok olyat akinek a mandulaműtét a szőrhullást is megállította?

2021. ápr. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!