Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tüszös mandulagyulladas, mit...

Segitsegbajbanvagyok kérdése:

Tüszös mandulagyulladas, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Üdv.

Szeretnek segítséget kérni, viszont kérek mindenkit, csak olyat írjatok ami biztos.

Szóval 5. Napja tuszos mandulagyulladasom van, úgy érzem hogy átveszeltem a nehezet, viszont ma éjszaka nem tudtam aludni, mert teli lett a szám nyállal 3-4 perceken belül. Elotte a napokban is volt ilyen, de valahogy egyszer sem befolyasolta az alvást. Úgy érzem hogy lázas sem vagyok, éjszaka 38 fokot mertem, most pedig 37.5 körül.

Ugyanakkor mindennap megnéztem a mandulam a tükörben, és egy fehér pötty volt rajta, ami most már haloványan látszik csupán. 2 antibiotikumot, és persze prodiotikumot szedek, valamint c vitamint, torokfertotlenitot. Mellette Sió őszilét iszok, és teát. Ugyanakkor nagy szenvedés mikor épphogy tudok aludni 3 órát, felkelek, 39 fokos lazam van, mivel elmúlik a gyógyszerek hatása, és olyan szinten faj a torkom, hogy nem tudok enni, viszont hogyha nem eszek, az antibiotikumot sem vehetem be. Viszont azoktól minden alkalommal jobban lettem. Szóval röviden, ezekre szeretnek választ kapni. Esetleg hogyha nagyon tuti tippet tudtok, ezalatt ertem mez, fagyi, ilyenek, akkor azt is írjatok kérlek. Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv, otthon szenvedő beteg :)



2018. márc. 30. 05:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Attól még hogy nem tudsz enni, az antibiotikumot beveheted, sőt be is kéne, kûlönben hogyan hasson? Az, hogy "étkezés után kell bevenni" csak ajánlás, mert üres gyomorra bevéve esetleg irritálhatja a gyomrot, illetve az étkezéshez kötve könnyebben tartható, hogy nagyjából ugyanabban az időpontban vedd be minden nap.

De a legtöbb gyógyszerrel semmi gond nem lesz, ha üres gyomorra veszed be. Igyál hozzá egy pohár vizet, és kész. Nagyon kevés olyan gyógyszer van, ami komolyabban bánthatja a gyomrot, ezek többsége nem antibiotikum. Amúgy fájdalomcsillapítót is vehetsz be a torokfájásra, én mindig szoktam. Abból is vannak gyomorkímélőbb fajták.


Ha bizonytalan vagy, nyugodtan hívd fel az orvosodat, vagy egy gyógyszertárat és kérdezd meg.

2018. márc. 30. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 szamo77db ***** válasza:
100%
Egész gyerekkorom a mandulagyulladások jegyében telt. Egyszer a gyermekorvos azt ajánlotta, hogy egyek sok pirítóst, mert az egy érdes étel és nyelés közben kipukkantja a mandulákon lévő tüszőket, így gyorsabb lesz a gyógyulás. Próbáld ki ezt te is, bajod nem lesz tőle. A gyógyszert pedig szedd, úgy, ahogy az orvos előírta!
2018. márc. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!