Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogy tudnám kideríteni, hogy...

Hogy tudnám kideríteni, hogy penészmérgezésem van e? Hogyan lehet meggyógyulni belőle?

Figyelt kérdés
7 évig éltem egy nagyon penészes lakásban. Már 2 éve normalis körülmények közé költöztem de problémák lettek a tüdőmmel. Az krvosnak már mondtam a penésznek való kitettseget de nem foglalkozott vele. Szeretném valahogy kivizsgáltatni eztna dolgot, de fogalmam sincs milyen vizsgálat mutatná ki. Millió römtgenen már túl vagyok, ct is volt, meg mellkas felnyitás is. Nem tudom ez alapján ki lehet e zárni a penész lehetőségét vagy valami más vizsgalat kell hozzá?
2018. ápr. 12. 10:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Keress rá a penészmérgezés tüneteire. Ha több is stimmel, akkor ne hagy annyiban: említsd meg újból az orvosnak. Ha nem foglalkozik vele, akkor keress másik orvost... (Nem tudom, a háziorvosodra vagy a tüdőgyógyászodra gondoltál. Mindegy, bármelyik helyett kereshetsz másikat.) Vérvizsgálatokkal lehet kideríteni, plusz székletvizsgálattal, legalábbis pár fajta penészgomba mérgeinek a jelenlétét.
2018. ápr. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom egyiket sem lecserélni sajnos ☹
2018. ápr. 13. 06:15
 3/5 A kérdező kommentje:
Elolvastam a penész mérgezés tüneteit. Egy része rám illet egy része meg nem. De ezek annyira általanos tünetek, hogy ezer dolog okozhatja őket, nem lehet ezek alapján diagnózis felállítani.
2018. ápr. 13. 11:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem. De ha több is megvan, akkor a végére kell járni, ezért írtam, hogy akkor ne hagyd annyiban.

Gondolom, kistelepülésen élsz, ahol csak egy orvos van, ill. tüdőgyógyász is. De így is meg kellene oldani valahogy, az egészséged a tét. Szomszéd falvakban sincs normális orvos?

2018. ápr. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A fővárosban élek de tavaly váltottam 3szor háziorvost és csak 5 tüdőgyógyász foglalkozik velem egyéb okból. Nem tudok többet leakasztani sehonnan. Magánorvosra meg se pénzem se értelme nincs mert ott csak tanácsot adnak milyen vizsgálat kéne de nem tud adni rá beutalót. Már egy ilyennél is voltam más miatt.
2018. ápr. 14. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!