Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitol gorcsol be ilyen konnyen...

Mitol gorcsol be ilyen konnyen a bal talpam?

Figyelt kérdés

Abban sem vagyok biztos, hogy ez gorcs, mert nem mindig segit ha feszitem.

Altalaban ha fazik a labam, hideg van, konnyebben begorcsol. Ha nem reagalok gyorsan es nem feszitem hatra vagy nem allok ra, akkor jon a pokol. Olyan erosen feszul, mintha szet akarna belul szakadni, volt hogy sirva fakadtam, lever a viz a fajdalomtol.

Feszitgetni nem birom a labam, a labujjaimat ha "okolbe" szoritanam, begorcsolne. Ha egy ponton megnyomom a talpamat faj, olyan mintha gorcsolni akarna, ezert talpmasszazst vagy ilyesmit nem birnek elviselni, felnek mi lenne. Van, hogy almombol ez ebreszt, es szinte mindig csak a bal labam bajos. Erzekeny a jobb is, de nem ennyire.

Amit meg nehezen visel, az a szoros cipo. Egy ido utan attol is allandoan gorcsbe ugrana.

Mitol van ez? Szedtem magneziumot, nem igazan valtozott a helyzet. Ami meg fontos lehet, hogy szokott a bal labfejem, labujjaim tikkelni, mikor este lefekszek. Bar lehet napkozben is, de este erzem.

20/L



2018. ápr. 18. 10:07
 1/1 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
De, ez eléggé görcsnek tűnik. Lehet, hogy rossz felszívódású magnéziumot szedtél, pl. magnézium-oxidot. Abból nem szívódik fel a magnézium. De az is lehet, hogy jó felszívódásút szedtél, csak túl kicsi mennyiségben. Pl. a magneB6-ban csak 48 mg tiszta magnézium van. Egy ilyen visszatérő izomgörcs kiiktatásához legalább napi 2-300 mg kell. Ha tutira akarsz menni, próbálj jó felszívódású (pl. magnézium-citrát vagy -laktát hordozóvegyület) és nagy dózisú terméket, pl. Magnosolv vagy a dm-ben kapható Magnesium-citrate italpor, szedd pár hétig, először 2-3 részre osztva, hogy ne hajtson meg (a magnézium ismert mellékhatása a hashajtás).
2018. okt. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!