Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől dagad be a szájpadom?

Mitől dagad be a szájpadom?

Figyelt kérdés
Megnéztem és igazából uvulagyulladaskent lehet rákeresni pontosan, de szerintem ez nem “uvulitis” pontosan, mert az egész szájpad lágy része meg van duzzadva. Ilyenkor tavasszal jön elő és nyár végéig tart, allergia válthatja ki. Extrém esetben nehezlegezesem is van miatta és dünnyögő hangon tőle. Rendszerint éjszaka szokott előjönni, arra kelek hogy legszomjam van. Az USA-ban is rám jött egyszer napközben egy nemzeti parkban, magas páratartalom miatt. Ha folyadékot iszok jobb lesz mindig, meg szegfűszeget rágok, elvileg az is jó rá. Van valaki ilyen panasszal még? Hogyan oldottátok meg? Nem akarok megfulladni emiatt azért ..23F

2018. ápr. 23. 03:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősömnek volt ilyen panasza, ő is akkor ment orvoshoz amikor már majdnem megfulladt, akkor a surgősségin azonnal ellátták. Vedd komolyan! Menj el a fül-orr-gégészetre meg csináltass allergológiai vizsgálatot, ha pedig már fuldokolsz akkor egy percig se gondolkozz, irány a sürgősségi! Jobbulast kívánok Neked!
2018. ápr. 23. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az írásod alapján akár még allergia asztma is lehet, én első lépésként kérnék egy teljes vérképet,továbbá allergia tesztet csináltatnék és elmennék pulmonológiára is egy légzésfunkciót csináltatni.

Jobbulást kívánok neked!

2018. ápr. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, eljöttem és Inallert kell szednem elvileg 5mgot. Claritin van itthon az ugyanaz a hatóanyag . Szegfűszeget ragok minden nap 2x, arról nagyon jókat olvastam (es tapasztaltam is már pont a tünetek enyhítésére szedtem) Ha nagy gond van persze megyek surgossegire .
2018. ápr. 23. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!