Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Belém vájta a körmeit a...

Belém vájta a körmeit a macska és dagad a lábam, milyen bajom lehet belőle?

Figyelt kérdés
Tegnapelőtt egy ismerősünknél a macskát simogattam, amikor hirtelen két lábra állt és elkezdte a körmeit belém vájni, úgy, mintha a fán élezné a körmét. A bal lábamat oldalt a combomnál és az alsó lábszáramat karmolta folyamatosan, a míg sikerült lepofozni onnan. Sajnos 7-8-szor is belém vájta a karmait jó alaposan. Aznap este későn értünk haza, kb. 4 óra múlva tudtam kezelni a karmolás sebeit Betadinnal (apró pöttyök, kb. 20-30 ilyen van a lábamon). Még az este nyilallott a belső tédhajlatom, kicsit bedagadt, és reggel sántikálva tudtam járni, fájt is. Másnap délelőtt elmentem a baleseti sebészetre, enyhe hőemelkedésem is van, ahol nem tartották komolynak - gyakorlatilag egyszer ránézett az orvos és hazaküldött azzal, hogy kíméljem és borogassam, a hőemelkedés nem ettől lehet. Délutánra kezdett elmúlni az erős fájdalom és a sántikálás is, viszont este már elől a térdem fölött és a combom kezdett megkeményedni és dagadni. Mára már a combom fele bedagadt elől is, be is keményedett, most már a bokámnál is zsibbad elől. Olvastam, hogy lábdagadás fertőzéstől is lehet, kezdek megijedni, semmit nem tudok a macskáról, hogy volt-e oltva, nem lehetett-e esetleg veszett? Nem kellett volna egy tetanusz oltást kapnom? Enyhe hőemelkedésem van még. Attól tartok, hogy ez a duzzanatos tünet tovább terjed a belső szerveimben, vagy vérmérgezést kapok. Vagy csupán begyulladt a marások helye? Ha komolyabb bajom lenne az már jelentkezett volna eddig? Attól tartok, hogy ha visszamegyek az ügyeletre, megint hazaküldenek anélkül, hogy bármit csinálnának. Mit csináljak?
2017. febr. 25. 17:11
 1/4 anonim válasza:
Ez nagyon durva.Szerintem menj vissza, nézze meg egy orvos újra.És ne gyere haza addig, amig nem csinálnak vele semmit sem(mármint ahogyan ezelőtt).
2017. febr. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez nem tetanusz, nem is veszettség, de simán lehet bakteriális fertőzés (az állatok karmolása külön kórkép). Menj vissza, mutasd meg, antibiotikumot szoktak rá adni.
2017. febr. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
De kellett volna hogy adjanak tetanusz injekciót
2017. febr. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem beadták (szerencsére)
2017. febr. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!