Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az jó, ha így el kezdem...

Az jó, ha így el kezdem kezelni a visszéremet (visszértágulat, de nincs begyulladva, mivel nem fáj, nincs vizesedés, nincs kék-zöld foltok sem, ha nyomogatom, akkor se semmi fájdalom)?

Figyelt kérdés

1. Minden nap hordom a kompressziós harisnyát.

2. Elkezdek, már tényleg mozogni, különösképpen a visszértornát eléggé gyakran csinálni.

3. Napi 400mg E-vitamint szedek.

4. Napi 2x1 db JutaVit Diozmin+Heszperidin+Csalánlevél kivonat (ugyanaz, mint a Detralex, csak fele annyiba kerül)

5. Napi 2x1gramm Ginkgo Biloba tea. (2 bögre szálas Ginkgo Biloba tea)

6. Kenegetem SP54-es géllel.

7. Napi 3x1 gerezd fokhagyma.

8. Minden nap 1 db lila hagyma.

9. Nincs zsír (csak margarin, esetleg egy kicsi növényi olaj)

10. Kevesebb kávé (max 3 csésze egy nap, és az is koffein csökkentett (részben gabonakávé) és fahéjas)

11. Ezek mellett még megemelem a B12 és a B1, B3 bevitelemet is olyan 10x-re.

12. Dohányzás és alkohol nincs (eddig sem volt, csak ezt is feltüntetem, hogy tudjátok)



2018. máj. 6. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Hú, nagyon felkészült vagy! 😊Szerintem szuperul összeszedted! A B vitaminok szerepéről visszér esetén még nem hallottam. Ajánlották Neked ezt a 10-szeres dózist, vagy olvastad valahol?

Szokták még javasolni nagy dózisú C-vitamin fogyasztását (1000 mg körül),meg a szőlőmagolajat/őrleményt, illetve érdemes időnként felpolcolni a lábakat, hideg-meleg vizes váltózuhanyt a lábakra.

2018. máj. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam még, hogy halolaj kapszulát is szedek (napi 1-2) az Omega-3 miatt.
2018. máj. 8. 13:59
 3/4 A kérdező kommentje:

Csak C-vitaminból azért nem nyomatok olyan sokat, mivel sok helyen olvastam, hogy veseproblémákat okozhat ha túl sokat visznek be, inkább kevesebb C-vitamin és mellé egyidejűleg több rutin (mint a Rutascorbinban, meg vannak ilyen készítmények pl.: 100mg C-vitamin + 50mg Rutin BioCo)

[link]

Inkább ezt szedném 1000mg C-vitamin helyett.

2018. máj. 8. 14:03
 4/4 A kérdező kommentje:

A B-vitamin nem olyan fontos, de szív és érrendszeri gyógyhatású készítményekben láttam nagy dózisban B12, B1 vitamint.

[link]

Pl.: ebbe a termékben is sok B-vitamin van, gondolom az érrendszerre is jó hatással van.

2018. máj. 8. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!